Odpovedi18

Přerušovaný, nebo nepřerušovaný spánek?

Co je lepší? Když jdu spát ve 22:00 dám si budík na 2:00 jsem chvíli vzhůru (5min) a vstávám ve 4:00 nebo když jdu spát ve 22:00 a vstávám ve 4:00? Mě příjde lepší varianta ten přerušovaný spánek, ale jaký máte na to názor vy?

Nejlepší odpověď
Drap

Lepší je spánek nepřerušovaný

Další odpovědi
mosoj

Přerušovaný spánek nemůže být lepší. Viz fyziologie spánku a jeho dopad na fyzickou a duševní pohodu.

autacek

Takové probuzení v pět, s pocitem že můžu ještě dvě hodinky spát, není špatné. Ale probuzení ve tři, s tím že nemohu z rozličných důvodů usnout, je docela naprd.

Malvína

Myslím si, že nejlepší je spánek nepřerušovaný, ale z osobních zkušeností mi také vyhovuje přerušovaný. I když spím málo, vstává se mi lépe, než kdybych si pospala déle. To si přijdu přespaná a je to pro mě horší stav, než být nedospaná.