CJNERO

Platí se při přepisu auta z r. 1992 v rámci rodiny ekologická daň?

Zdravim, chci se zeptat: otec by na mě měl převádět auto. A jelikož se jedná o škodu Forman z roku 92, nevim, jestli se bude platit ekologická daň nebo ne. Někdo mi řikal že pokud se jedná o převod v rodině, tedy např. z otce na syna, daň se neplatí. Je to tak, nebo ne? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
gecco

Není to tak…
😉
Od placení ´ekodaně´ jsou osvobozeny osoby ZTP a ZTP/P a nebo osoby, u nichž ke změně vlastníka dochází buďto v důsledku dědictví a nebo v důsledku majetkového vyrovnání SJM.
Otec zřejmě žije a nerozvádíš se s ním, takže v takovém případě je nutné eko-daň zaplatit při přihlašování.

Další odpovědi
Zaibatsu

Platí se, pokud teda nejde o dědický řízení. Vlastník auta ve velkym technickym průkaze je ale jenom informativní, neni to nemovitost, kde ten, kdo je napsanej, je majitel. Nechal bych to na otci, maximálně si mezi sebou napište darovací smlouvu. Zbytečný přepis v registru, který zřejmě vůbec nic neřeší.

cukrar

Pozor na zavádějící informace…
Převod v rodině je stejný jako mimo rodinu, takže eko daň se platí.
Vlastník vozidla (rovněž i prodejce) má zákonnou povinnost pod sankcí až 50tisíc nahlásit změnu vlastníka. Je jen na Vás, kdo se dozví, že otec prodal auto synovi.
Proč nemůže syn jezdit na „vlastnictví“ otce?