Avatar uživatele
dudu

Přemýšlíte o konci svého života a o tom, co by se mohlo stát dále?

A je to tady!
Ukazuje se jako reálné, že umělá inteligence bude mít v budoucnu schopnost shromáždit o každém z nás tolik historických a osobních údajů, aby mohla znovu vytvořit vaši přesnou digitální kopii. Jakmile se tak stane, budete moci celý svůj život (znovu) žít v simulované realitě, a až přijde čas, abyste (znovu) zemřeli, budete přeneseni do simulovaného posmrtného života, kde se můžete navždy setkávat se svými přáteli, rodinou a oblíbenými celebritami.
Až umělá superinteligence vytvoří vaši přesnou digitální kopii, je možné všechno – dokonce i obnovení biologického života, bude hledat vaši DNA, aby vytvořila klon vašeho fyzického těla, ve kterém vaše digitální kopie najde svůj chrám.
Zdroj: https://veda.in­story.cz/1593-dysonova-sfera-muze-byt-klicem-ke-vzkriseni-a-nesmrtelnosti­.html?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu#dop_ab_va­riant=0&dop_sou­rce_zone_name=hpfe­ed.sznhp.contex­t&dop_req_id=J6pda8nfQua-202103171237

Upravil/a: dudu

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, annas, Alesh, jirka F, Kepler, anonym před 1148 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Moc tomu nevěřím.Ten co je nad námi je o mnoho kroků vepředu a lidem se takové velikášství povětšinou vymstí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Myšlenky na toto téma mě občas napadají, ale že bych o tom nějak hloubal se říct nedá. Jsem zastánce existence duše a nějaké formy jejího pokračovaní, i když budu fyzicky mrtvý. Konec života beru jako samozřejmost… jednou prostě přijde, s tím nic nenaděláš. Samotná smrt mě neděsí, obavy mám z umírání, ideálně ráno vstát a zjistit, že jsem mrtvej. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
PepasAvalonu

Žádná taková „přesná“ kopie by se vytvořit nedokázala. Už vůbec ne na základě historických informací.
Dokonce ani z klonování nevytvoříš přesnou kopii a rozhodně se nebude jednat o toho jedince.
Na světě neexistuje, neexistovali a nebudou existovat identičtí jedinci. Ani na základě klonování nebo digitálního kopírování do nějakého virtuálního světa.
To by mohla být otázka paralelních vesmírů (a digitální/virtuální svět není paralelní vesmír). Tolik informací není možné shromáždit fyzicky/psychicky. Jde to do každé buňky v těle, do každé molekuly, atomu a těch nejmenších částic a jejich dokonalého fungování (jedno lidské tělo je jeden velký soudržný vesmír), nemluvě o mysli, duši. Celé DNA na základě předků, ale hlavně i našich vzpomínek, zkušeností a vše s čím jsme se setkali a co nás s/tvořilo a udělalo nás tím, kým jsme, jací jsme, zkrátka naší osobnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

S tou digitální kopií to nevidím až tak nadějně. Osobnost člověka je něco mnohem víc, než soubor dat. Vytvořit klon, to už by mělo jít i s dnešními prostředky, ale byla by to jen prázdná schránka. Začít fungovat v novém těle by ale bylo fajn, umíralo by se mi mnohem líp. Jenže je to až příliš krásné, než aby to vůbec bylo možné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

To ju nesmysly. Co zemře, tak už neni. Hmota se přemění a myšlenky zaniknou, nebo je převezmou jiní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Lze o tom jen spekulovat, nikdo neví, co následuje po smrti, někdo myslí, že nirvána, někdo zase něco jiného, ale jedna věc je jistá, nikdo to přesně neví a ani to asi nikdy vědět nebude a pokud to někdo alespoň ví, tak je to právě ten mrtvý, který nám už asi nic neřekne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

K hlavní otázce:
Ano, přemýšlím. A hodně.

Ke zbytku:
Aha… Takže si mám teď namýšlet, že tohle se dávno neděje, vlastně co svět světem stojí?
Lidi, proboha, je 21. století! Copak si vážně ještě dneska někdo myslí, že zrození a vývoj plodu, porod, vývoj tvora a tady ty „samozřejmosti“, že TO „NĚJAK SAMO“? Jako, že OD PŘÍRODY??? Nóóó tááák… a dost už prosím vás, bo i my dávno chápající vyšší mocnosti pak mezi vámi musíme žít a občas to NENÍ FAKT JEDNODUCHÉ! (;

(Zejména pámbíčkáři si prosím udělat taky někdy BUDÍČEK.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Já celkem na nějakou formu reinkarnace věřím a líbí se mi to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Tak člověk bez duše, je jako housle bez houslisty. Můžeš posbírat data a něco z toho udělat, ale nebudeš to ty. Když si vezmeš do ruky housle , tak na ně nezahraješ něco od Paganiniho – pokud nejsi Svěcený, Hudeček, nebo šporcl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
dudu

Nemíním nikomu oponovat, ale určitě se shodneme, že i bílá atomární hmota je energie a ta beze zbytku zaniká pouze při anihilaci. Také nelze vyloučit, že tzv. duše se po smrti těla coby holografický výboj energie uvolní kamsi do vesmíru. V archivech Vatikánu je údajně uložen přístroj umožňující, po vyhledání informace v časoprostoru, virtuální cestování do minulosti. Podobné úvahy přitom naporušují ani kauzalitu ani zákon o zachování hmoty a energie.

před 1148 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Odolen anebo to ví právě ten, kdo nás stvořil a zdárně dále a dále tvoří. Ale i za ním podle mého hřímá moc, která kdykoli může jeho veledílo SMAZAT Z MAPY NEKONEČNA a jeho vlastních představ jako mávnutím kouzelného proutku. (;

před 1148 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

…Ale to už se dívám hodně daleko za prostor.

před 1148 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Souhlasím

před 1148 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek