Bedrunacz

Hrozí mi při opakovaném překročení rychlosti v obci o 14 km/h odebrání řidičského průkazu?

Dostal jsem pokutu za překročení rychlosti v obci o 14 km/h. Pokud bych tento přestupek opakoval podruhé v následujících 12 mesících, bude mi odebrán řidičský průkaz, nebo se toto pravidlo vztahuje až při překročení rychlosti o 30 km/h a více?

Odpovědi
anonym

Odebrání řidičáku na 1–6 měsíců hrozí při opakovaném překročení o 20+ v obci (nebo 30+ mimo obec).
Takže opakovaným překročením o max. 19 km/h v obci se můžeš leda vybodovat (celkem 6 × 2 body).
😉

mosoj

Tak je to trochu složitější.

http://www.au­torevue.cz/po­kuty-za-prestupky-v-silnicnim-provozu_2