BlackBoy

Prečo sa nedá vrátiť z Marsu?

Zdravim,
v TV som pocul, ze v 2022 by sa malo letiet na Mars, ale ze sa odtial uz neda vratit. Zaujimalo by ma, ze preco.
Dakujem :)

Nejlepší odpověď
anonym

Odhaduju kvůli palivu. Váha paliva na cestu zpět by musela být už naložena i při startu. Celková váha paliva by způsobila daleko větší spotřebu k odpoutání od gravitace země, že by zase nezbylo na cestu zpět.

Další odpovědi
Pájo

Předpokládám, že je to prvotně myšleno hlavně z důvodů technických (palivo, zásoby atd. jen na cestu a pobyt tam). Na Marsu by se nejprve muselo vybudovat potřebné zázemí pro vybudování obytné kolonie, následně další technologie umožňující dostat kosmickou loď opět z povrchu Marsu (na jeho oběžnou dráhu) a pak dále dopravit k Zemi. Toto může trvat i několik lidských generací, proto by to nyní byla jen cesta tam.

Také jsem četl, že by se na Marsu (hlavně vlivem rozdílné gravitace) vyvíjelo lidské tělo odlišně, než na naší matičce Zemi… a přetvářelo by se… tzn. měnily by se poměry ve velikosti trupu a hlavy apod.. Je otázkou, jak by pracovaly vnitřní orgány.

Dostat člověka na Mars je dnes již technicky možné… ale zajistit jeho přežití na jeho povrchu ve zdraví (a v podobě, jakou máme zde na Zemi) nebude vůbec snadné.

Damiana

Dá, podle toho kam pak z Kubáně pojedeš…:-) Ale to „palivo“ v tom má taky zásadní roli. Navíc tam docela dobře vaří, tak to chce se nepřecpat, protože jinak bude přeprava z Marsu o to víc složitejší… 🙂
http://www.res­tauracemars.cz/Ho­me.aspx

badisko

Jsou vyprodany zpatecni jizdenky…!!! Projekt má jednu závažnou podmínku, pobyt na Marsu bude pro dobrovolníka trvalý, s jeho přepravou zpět na Zemi se zatím nepočítá. Informoval o tom britský deník Daily Mail.

Dobrovolník bude ze Země vyslán na Mars se zásobami s vědomím, že náklady na jeho přepravu zpět budou příliš nákladné, a tak se jeho pobyt prodlouží na neohraničeně dlouhou dobu. Ředitel pobočky NASA Pete Worden potvrdil, že hlavní výzkumné středisko Ames, jež dostalo projekt na starost, získalo na „Stoletý hvězdný výlet“ v přepočtu 28,1 miliónů korun. Dalších 2,8 miliónů korun získalo přímo z centrály NASA. vice ve zroji…

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/215298-nasa-rozjizdi-projekt-jednosmerne-letenky-na-mars.html

led

Ako zvyčajne mediálna informácia s nedostatkom. Jednorázová výprava na Mars v roku 2022, s veľkou neznámou, je plánovaná podľa súčasných technologickych a finančných možností, preto je len jednosmerná s možnosťou využitia poskytnutých prostriedkov na získanie maximálne možného množstva informácií.
Cesta s návratom a ľudskou posádkou je preto plánovaná až po analýze podmienok pre let a pobyt na planéte.

led

Damiana, pozerám, že z vášho Marsu by sa aj dalo vrátiť :)
Kubánské náměstí 1333/6
100 00 Praha 10

Damiana

Tak tak:-) Já z Kubáně, tedy z Marsu jezdívala na Vinohrady s přítelem zásadně tramvají číslo 22. Bylo to sice jen sedm stanic, ale cesta to byla – vzhledem k jeho zálibě v doplňování paliva – někdy dost složitá. 🙂