led

Prečo média šíria paniku?

Sledovala som spravodajstvo, tak ako miliony iných, o tragédii v Japonsku, o Líbii, lokálné informácie o iných oblastiach Severného Pacifiku.
Všimla som si a nie prvý raz zveličovanie – zvýrazňovanie určitých informácií a zamlčovanie až popieranie faktov.
zaujímavé zamyslenie:
http://sevc.blog­.sme.sk/c/259934­/Preco-media-siria-paniku.html
ak sa po prečítaní zamyslíte, nie je to len o Japonsku opäť sa vráti otázka:
Prečo média šíria paniku? Prečo?
Doplňuji:
Ano, myslím, že spojenie odpovedí DědaPetra a Terryle (človek z ľudu a novinárka) je výstižná odpoveď.
„A proč se to furt vysílá – protože na to koukáme.“ ono, ale iné nie je. Nie každý má možnosť si vypočuť aj druhú stranu.
A média? -„koho chlieb ješ – toho pieseň spievaj.“ My starší si to ešte pamätáme. 🙂

Odpovědi
dědapetr

je to jejich práce,jsou za tím peníze a jeto jen o penězích.

Terryle

Když se o těch událostech mluvit nebude, nebo se bude klidnit veřejnost, že to není tak zlý, bude zase řev, že se lidi oblbávají a uměle zastírá se nebezpečí… a najít v tomhle zlatou střední cestu, když jste pod tlakem a máte vlastně furt uzávěrku, je šíleně těžký. I ty média dělají JEN lidi, kteří – chtě nechtě – jsou pohodlní. A ty zprávy o Japonsku a Libyi mají pohodlně „na talíří“ z agentur, kdežto investigativa o českejch problémech je věc na týdny těžký práce, která nemusí vést ani k výsledku.

A proč se to furt vysílá – protože na to koukáme. Klíčová je čtenost a sledovanost a ty katastrofický a poplašný zprávy prostě fungujou… Až se lidi začnou houfně dívat na přímý přenosy přednášek profesorů z vysokejch škol, tak se budou vysílat ty…

stana73

Mne taky zarazilo,jak mohli v prvních okamžicích po katastrofě uvádět 1400 obětí,když každý,kdo to sledoval musel vědět,že to půjde (bohužel) do tisíců!Tenkrát na Havaji hned po tsunami taky „věděli“,že nejsou češi mezi obětmi a jak to bylo,ví dneska každý.Na jednu stranu zveličujou a na druhou postrádaj soudnost a profesionalitu

BandiOl

Zkuste si pročíst knihu od Orwella: 1984. Tam je to popsané.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi