saboo

Přechod na OSVČ – jaká smlouva?

Ahoj, byl jsem dlouho nemocný a zjistil jsem, že se do práce už prostě nevrátím. Nebudu dělat to, co mě nebaví a tu část, kterou dělat chci, si nechám. – Zaměstnavatel to sežral i s navijákem. Nicméně jen to co mě baví mě neuživí samo o sobě. Takže bych se stal OSVČ, dělal na to tuto činnost (cca 30h/m) a k tomu si našel další zakázky.

Jaký druh smlouvy mám s bývalým zaměstnavatelem vyplodit?

Odpovědi
autacek

Vyber si příslušnou dodavatelsko odběratelskou smlouvu dle NOZ.

Nicméně dle tvé radosti, z toho jak se tě elegantně zaměstnavatel zbavil, i přístupu, resp. patrně naprosté neznalosti příslušné legislativy kolem, jen doufám, že ti ta eufórie co nejdéle vydrží.

ivzez

Žádný!

Uzavřete-li s bývalým zaměstnavatelem jakoukoliv smlouvu
(a výjimkou pracovněprávního vztahu). půjde o „Švarc systém“,
za který hrozí pokuta „zaměstnavateli“ i Vám.

Chcete-li pracovat pro tohoto zaměstnavatele, dejte přednost
pracovní smlouvě, DPČ nebo DPP.

saboo

Děkuju za rady.

autacek: Já měl myslím víc důvodů odejít, než oni se mě zbavit… Odešel bych tak jako tak. Jen je tu příjemná fakturace do začátku.

ivzes: O Švarc systém snad nejde. Práce kterou se chystám si nechat, je na nějakých 30h/m. Mám už teď jiné zakázky a ještě něco seženu.