afro.minerva

Za jak dlouho musí být Čech zaměstnaný v Německu přihlášený u tamní ZP kvůli zdravotnímu pojištění?

Pokud někdo nastoupí na pracovní smlouvu (Čech) do Německa, tak existuje kvůli zdravotnímu pojištění nějaká zákonná lhůta, za jak dlouho se musí přihlásit na tamní zdravotní pojišťovně?

A ještě jedna otázka: Pokud zaměstnanec v Čechách čerpá dovolenou nebo neplacené volno (před ukončením pracovní smlouvy u českého zaměstnavatele) a nastoupí v té době na pracovní smlouvu do Německa řekněme 20. září (pracovní smlouva v Čechách končí 30. září), musí být ihned přihlášen na zdravotní pojištění v Německu a nahlášen na české zdravotní pojišťovně jakožto pendler?
Doplňuji:
Děkuji za odpověď. Mám ještě jednu doplňkovou otázku. Musí být ten formulář potvrzený od německého zaměstnavatele, nebo stačí pracovní smlouva?

Nejlepší odpověď
anonym

Chtěl jsem též odpovědět, ale na iv prostě nemám, čímžto gratuluji nevěstě, že opět excelovala v oblasti, v níž je nepsanou královnou.
„Bůh chraň naši královnu!“ – originál v anglině jsem raději nepsal, poněvadž bys zase remcala, že cize nerozumíš.
P.S. Vaše veličenstvo, zbožňuji a miluji vás!
Mezi ženichy zakládáme království poddaných (a oddanných).

Další odpovědi
anonym

U zahraniční zdravotní pojišťovny (v místě výkonu zaměstnání –v Německu) si vyzvedněte formulář E 106.
Formulář E 106 předejte na pracovišti zdravotní pojišťovny v ČR, kde obdržíte Potvrzení o registraci PLATNOST Potvrzení je max. 6 měsíců. Platnost Potvrzení je podle potřeby prodlužována.
Vetsinou to ale vyrizuje vas zamestnavatel v Nemecku.
V Cechach pak vratite karticku vasi pojistovny a budete pouzivat jen nemeckou , ktera vam ale plati i v Cr.
Pojisteni musite mit v Nemecku od toho dne , kdy podepisete smlouvu o prac. pomeru. -iv-
Doplňuji:
P.S. Pusinku. ( Dr. Axlovi ) .. je to MUJ Adminek. A ostatni nectete .. to by bylo zase komentaru. ! ☹ -iv-

anonym

Afro m., musi .Ale : Nereste to sama. Mozne je , ze si to kazda firma ( kazdy zamestnavatel ) dela jinak. Nektera spolecnost za vas vyridi uplne vsechno. Nebojte , pri podepsani prac. smlouvy , budete podepisovat i papiry ( prechod ) na jinou zdrav. pojistovnu a socialni zabezpeceni. Vsechno si nechavejte doma schovane , jako jine dokumenty … budete pak potrebovat do sveho duchodu. Oni vam reknou postup… nenechaji to na vas samotne. Je to v jejich zajmu a zakonech. Pokud tedy nebudete podnikat jako OSVC. Je tam stejny postup , jako v CZ. -iv-

  • iv-

anonym

Ad iv, pusinka se dá napsat i smajlíkem = ;-*
takhle to zřejmě natolik dráždí některé rivalky, že už mi dokonce chodí osobní protesty. Ach ty ženské nevyzpytatelné du­še!

anonym

Zarlivost je ale ze vsech stran. 🙂 Uz se mi donesla i z panske … 🙂 -iv-