Smutny777

Jak dál žít, když mám pocit, že je můj život prázdný?

Cítím potřebu žít ale zároveň je můj život tak prázdný, nemám svůj život rád, vše sem beztak promarnil a zničil.
Chci to ukončit, nikoho to nezajímá, to vím. Ale prostě nedokážu se zabít/ukončit život. Chci dál žít ale život je prázdný nemám chuť žít. Už mi je 21, sice sem si život do 17 let užíval ale beztak sem byl většinu času jen na PC a ven sem chodil jen málo. Za měsíc a půl mi je 21 a přijde mi že sem vše dobré promarnil a už není o co v životě stát.

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdy neni pozdě začít znovu. Jsi mladý, vše můžeš lehce dohnat. Chce to jen změnit trošku myšlení a život si zaplnit tím, co tě baví. Pc ani pláč nad rozlitým mlékem, ti to nevyplní

Další odpovědi
Alesh

Tak jsi jantar? V 21 vše za sebou? Jak jsi přišel na tuhle kravinu? Jaký život vedeš záleží jen na tobě. Sedět celé dny u PC, to se nediv, že jsi vyhořelý. Prostě to změň a nevymlouvej se. A hlavně, hlavně se nelituj! Kua, bojuj chlape, musíš jít tomu štěstíčku malinko naproti, chápeš?

yuko

Život sis zatím neužil, začni ho žít doopravdy. Začni cestovat, sportovat, milovat, pracovat, radovat se. Máš kolo? Nasedni a jeď. Ukončit to, je moc jednoduché a zbabělé. Užívej si života naplno, ne jen virtuálně.

mosoj

Bohužel, ta povinná vojna stále chybí!! Tak si život naplň, nikdo to za tebe neudělá!

relux

Jak dál žít? Tak, že se zeptáš lidí na internetu přece :)

Kelt

Takže kdybys měl těch 21 let hodnotit, polož si takové otázky. Co jsi dokázal? Co jsi získal, co jsi udělal? Potěšil jsi někoho, za co jsi vděčný, pyšný? Jak se cítíš? Co byl tvůj největší úspěch, z čeho máš největší radost. Kdo je tvůj přítel a kamarád? Když nemůžeš odpovědět, tak si tam dej podmiňovací způsob. Co bys rád udělal, dokázal. Kde vidíš chyby, nedostatky? Co by se stalo, kdybys zítra nebo ještě teď vypnul PC a šel se projít ven, s někým, nebo sám a podíval se po kraji, po lese, určitě máš nějaké zájmy, tak si najdi někoho podobného. Máš oči a uši, nohy a ruce? A asi máš i hlavu a ne prázdnou, když jsi schopen psát správně. Zvedni se ze židle a něco dělej a věř, že jsi schopen si změnit svůj život bez nějakého ubližování.

zjentek

Tak ještě než budeš hledat konečné řešení, tak zkus nejdřív vitaminy a tak, bo třeba ti chybí jen nějaký hloupý prvek. bys nevěřil, co umí takový fosfor, když je ho málo nebo moc!

Se mi líbí, jak ti tady radí týpci, co tady sedí 24/7/365/infinity, že ti pc/net nepomůže… hehe! (;

aliendrone

Easy! Vydrž do fotbalového derby pražských „S“. Vlez do sparťanského kotle a začni řvát „Slávie!“ S trochou štěstí to přežiješ, ale to hlavní je, že vzápětí po vykonání pocítíš (mimo JINÉ! ;) :D) neodolatelnou chuť žít/přežít, který vydrží přinejmenším do propuštění z jednotky intenzivní péče, spíš MNOHEM DÉLE. Čímž je problém efektivně vyřešen. ;) :D :D

Smutny777

U PC nesedím celé dny, to sem dělal takovou dobu když sem byl mladý. (V 10–18 letech)

zjentek

Hej nebuď smutný!

Smutny777

Alesh – já myslím to dobré že mám za sebou, teď už mi zbývá jen otročit.

Alesh

Chodíš do fabriky, jo?

Smutny777

Respektivě za 2 měsíce budu po škole

Alesh

LOL, tohle potká většinu lidí, co řešíš? Tak zas budeš mít peníze, ne?

Smutny777

Nechodím nikam. Jen píšu že když člověk už je po škole tak už mu nic moc co dělat nezbývá..

Alesh

Můžeš dál studovat, můžeš chvíli makat, pak jít studovat nebo cestovat, tvl. máš milion možností. závazky žádný, kua, na co si stěžuješ. Ty jsi ta osoba, co si to určí, jak to bude dál. Tak přestaň fňukat, vymlouvat se, vést depresivní kecy a začni jednat, každá situace má své řešení, neměj strach!

Smutny777

Kdyby to bylo tak jednoduché.

Alesh

No, není to jednoduché, ale kdyby bylo, nebylo by to tak zábavné. 😉 Musíš vyvinout aktivitu, krok po kroku jít za svým cílem. A samozřejmě první a ta nejdůležitější věc je, ten cíl mít!

Smutny777

Tak samo o sobě to těžké není, akorát to chce úsilí

Alesh

No, tak už to víš, paráda, nezbývá, než ho vyvinout. Kua, ser mi, mladej kluk, tvl, já bych to z tebou vyměnil, počkej až ti bude o několik desítek let víc, to si budeš říkat, jakej jsi byl tenkrát ko*ot, žes nechytil tu šanci za pačesy.

Edison

A co MAKAT!!!!

Smutny777

Myslím náplň, ne utrpení.

Smutny777

*nutnost