dust8

Pracují ti nejpilnější zemědělci na polích při orbě, sklizni atp. i přes noc na noční směně?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já teda žádný farmář nejsem, ale vím, že i obilní kombajny a traktory reflektory mají. Takže když nastane čas ke sklizni, nebo tlačí čas, tak se klidně maká i v noci. Viděl jsem to už v budovatelských reportážích za bolševika. Možná zemědělci měli i bobky, aby jim to v noci nesklidil prostý český člověk, který nad všechny ideologie ctil pravidlo, že kdo neokrádá stát, okrádá vlastní rodinu.

Další odpovědi
Drap

Pokud to vyžaduje situace, tak někdy ano.

elkon

Jdi se podívat.

Kelt

Jen malý detail, je pilný člověk, pilná včela sbírá pyl. A pracuje se dle potřeby.

Ametyst

Ano, stroje rachotil na poli i přes noc.

aliendrone

No, MŮŽEŠ reálně sklidit i „deštěm přešlé“ obilí, ale pokud srovnáš výkupní ceny prvotřídního a krmného obilí, tak ti bude jasné, proč se sklizeň provádí jak o život. Babička měla na to nějaké pořekadlo, něco ve stylu „Dobytek a počasí nepočká…“

Takže když to jde, sklízí se nejen v noci, ale i tak, že se obědvá za volantem pracujícího kombajnu a „na malou“ se jen za jízdy otočíš směrem ven. ;) :D :D

agentpv

Jsem detektorář, hledám po polích staré kovové historické artefakty a dost často chodím večer. A kolikrát dojedu na kole 6km za město na vytipované políčko a ejhle reflektory, rachot … no jezdí tam traktor a já musím jinam.

Shezzaa

Kolikrát se ráno za tmy přijde do práce a za tmy se jede domů, polní práce je vždy lepší dodělat co nejdříve. Naprosto běžně se mi stane že za 10 – 12 (někdy i víc) hodin z traktoru vylezu jen si odskočit, jinak svačina a vše ostatní se dělá za jízdy :D

Dochy

Spousta zaměstnanců si může dovolit odkroutit svých 8 hodin denně, 7 dní v týdnu a padla. Ale někdo kdo je skutečně závislý na úrodě tak pro tu úrodu udělá co může. Takže když má šanci získat pár metráků obilí navíc tím že bude ponocovat a využije tak lépe čas než přijde déšť tak do toho půjde.