Avatar uživatele
dust8

Pracují ti nejpilnější zemědělci na polích při orbě, sklizni atp. i přes noc na noční směně?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1593 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Já teda žádný farmář nejsem, ale vím, že i obilní kombajny a traktory reflektory mají. Takže když nastane čas ke sklizni, nebo tlačí čas, tak se klidně maká i v noci. Viděl jsem to už v budovatelských reportážích za bolševika. Možná zemědělci měli i bobky, aby jim to v noci nesklidil prostý český člověk, který nad všechny ideologie ctil pravidlo, že kdo neokrádá stát, okrádá vlastní rodinu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud to vyžaduje situace, tak někdy ano.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Jdi se podívat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Jen malý detail, je pilný člověk, pilná včela sbírá pyl. A pracuje se dle potřeby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Ano, stroje rachotil na poli i přes noc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

No, MŮŽEŠ reálně sklidit i „deštěm přešlé“ obilí, ale pokud srovnáš výkupní ceny prvotřídního a krmného obilí, tak ti bude jasné, proč se sklizeň provádí jak o život. Babička měla na to nějaké pořekadlo, něco ve stylu „Dobytek a počasí nepočká…“

Takže když to jde, sklízí se nejen v noci, ale i tak, že se obědvá za volantem pracujícího kombajnu a „na malou“ se jen za jízdy otočíš směrem ven. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

Jsem detektorář, hledám po polích staré kovové historické artefakty a dost často chodím večer. A kolikrát dojedu na kole 6km za město na vytipované políčko a ejhle reflektory, rachot … no jezdí tam traktor a já musím jinam.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Shezzaa

Kolikrát se ráno za tmy přijde do práce a za tmy se jede domů, polní práce je vždy lepší dodělat co nejdříve. Naprosto běžně se mi stane že za 10 – 12 (někdy i víc) hodin z traktoru vylezu jen si odskočit, jinak svačina a vše ostatní se dělá za jízdy :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Spousta zaměstnanců si může dovolit odkroutit svých 8 hodin denně, 7 dní v týdnu a padla. Ale někdo kdo je skutečně závislý na úrodě tak pro tu úrodu udělá co může. Takže když má šanci získat pár metráků obilí navíc tím že bude ponocovat a využije tak lépe čas než přijde déšť tak do toho půjde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek