LENCAK

Pracovní urad po skonceni zkusebni doby.

Zdravím, mám dilema. V kvetnu jsem nastoupila na pracovní urad. Mela jsem 3 odstupne platy, poté jsem zacinala pobírat podporu do prosinece 2013, v období listopad jsem mela brigadu na 4250 hrubeho, v lednu 2014 jsem nastoupila do nove prace, kde mi ted par dni po skonceni zkusební doby oznamily že propoustí kvuli setrení ve firme. Mam narok na podporu, když ted pujdu znova na urad prace?

Nejlepší odpověď
ivzez

Uvádíte málo informací.
Pokud jste vyčerpala celou podpůrčí dobu,
vznikne nárok na další podporu po získání
dalších šesti měsíců důchodového pojištění.

Tato doba se nevyžaduje,
pokud zaměstnání skončilo z organizačních důvodů.

Po skončení zkušební doby lze pracovní poměr ukončit jenom výpovědí
nebo dohodou o rozvázání pracovního poměru.

Více informací najdete
v Právech a povinnostech uchazečů o zaměstnání:
http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/pravpov_uch

Poznámka:
Nedoporučuji přistupovat na dohodu,
pokud v ní zaměstnavatel neuvede důvod
skončení zaměstnání.

Doplňuji:
Pokud by v písemné dohodě nebyl uveden důvod (organizační důvody),
nevznikl by nárok na odstupné ani na podporu.

Vznikne-li nárok na další podporu,
bude se počítat z průměrného výdělku
v tomto (posledním) zaměstnání.

Další odpovědi
Hamon

Pokud te propusti, tak mas hlavne narok na odstupne, pokud se nepletu. Ale mozna se opravdu pletu, tech poslednich zmen jsem si moc nevsimal.