Ivetka303

Pracovní pohovor – slabé stránky

Jakou slabou stránku mohu říct svému potenciálnímu zaměstnavateli na prac. pohovoru? Nemám skutečně tušení co říct, pořád se všude píše, že máme zmínit něco, co nám neuškodí na pohovoru, ale nikdo konkrétně neporadí, mátě někdo tip? Děkuji moc za rady
Doplňuji:
Personalista se vždycky zeptá, nemůžu říct, že nemám slabé stránky, takže co byste řekli vy?

Nejlepší odpověď
Mapel

To je přímo Hamletovská otázka. Měl jsem být přijat na jedno místo. Trochu víc jsem se rozhovořil (sebevědomé vystupování) a dotyčná pracovnice vytušila, že by mohla přijít o místo a tak raději dala negativní posudek (jsem jí za to vděčný, mám lepší práci). A teď někdo raď co má člověk říci. Vždy záleží na koho narazíš.

Další odpovědi
Damiana

Slabé stránky nezmiňovat! Nadřízený bude stejně vždy přesvědčen, že pracujete málo; zbytečně máte rodinu, která vás od práce zdržuje; chcete moc peněz (jeho); jste nezodpovědná, protože jste si nechala udělat dítě, o které se chcete starat; pomlouváte ho kde můžete sotva vyjdete ze dveří firmy; kujete pikle a vynášíte je jeho úhlavnímu konkurentovi; jste lepší než myslel (nebo naopak) – obojí je špatně, pokud je zakomplexovaný; jíte !(zbytečné pauzy); chodíte často na záchod (nejste nemocná?= peníze!); hezky se oblékáte a líčite (jste nezodpovědná koketa podrazácká) atd.
Takže se raději chvalte. Buďte moderně flexibilní, dynamická a empatická, když o tom přesvědčíte někoho, kdo stejně neví co to znamená, jste přijata.
Jak v práci vydržet? Nejlépe je učinit se nepostradatelnou – ať už je to jakákoli blbost, ale vy v tom budete nejlepší. Takové kapučíno z toho zatraceného přístroje dostanete jen vy! Šéfovu matku umíte po telefonu odpálkovat jen vy! Stačí vymyslet nějakou kulišárnu. Pak už můžete dělat práci, která vás baví a jde vám, aniž by vás někdo buzeroval…

Drap

Slabé stránky ? ty snad ani neříkat. Zaměstnavateli snad jen tu, že jsem vorkoholik

terry

Já sice zaměstnance nechci, ale vybírám si ke spolupráci kolegy a z mého pohledu to je celý soubor různých drobností, které mi napoví, zda s dotyčným chci nebo nechci pracovat.
Záleží na komplexním přístupu.

venkovan

Než se dobře zapracuji, několikrát po sobě práci raději kontroluji abych neudělala zbytečnou chybu. Mám ale pocit, že tím kolektiv zdržuji. Snad to ale kolegové přijmou, že je to dočasně abychom neměli zbytečné chyby.
Nerada pouštím do svého osobního kruhu nové lidi do doby než poznám, že jsou přátelští a ne případní patolízalové a nebo takoví, kteří nové zaměstnance zneužívají přehazováním své práce na ně.

A podobně.