jirka F

Pozor pokud půjdete ještě na koledu, už by vás mohli polít vodou je to tak?

Většinou se to tak říká.

Nejlepší odpověď
Syd

Jo, to může být, po poledni už se nemá chodit. Na Slovensku naopak kluci kromě pomlázky ještě zlejou holky. Jinde zase v úterý choděj holky koledovat a polívaj kluky.

Další odpovědi
Drap

Neni to pravda.

jirka F

Drap: To je zajímavé. Já právě slyšel že když jde někdo odpoledne že ho žena namísto odměny za koledu může polít vodou.

Drap

U nás se nic takového neříká, a také žádného politého jsem ještě neviděl. Ty jsi takového viděl?

jirka F

Ne, ale mělo by se chodit dopoledne. Odpoledne by se také odměny nemusel dočkat.