kemis

Poví mi někdo, jestli je zvěřina zdravá?

Nejlepší odpověď
hanulka11

zvěřina je velmi zdravá a pokud se dobře připraví…velmi chut­ná

PROČ JE ZVĚŘINA PRO VÁS DOBRÁ:
• Je prvotřídní zdroj železa, obsahuje víc železa než tradiční tmavé maso.
• Má velmi nízký obsah tuku.
• Nižší obsah cholesterolu jako kuře bez kůže.
• Obsahuje málo nasycených tuků.
• Má vysoký obsah omega 3 mastných kyselin (srovnatelně s rybím tukem).
• Je dobrý zdroj bílkovin, vitamínů, a důležitých stopových prvků.

http://windsor­wild.com/mode­.php?mod=html&re­cord=6&tmenu=7

Další odpovědi
venkovan

Teoreticky ano. Už jenom tím, že se neustále pohybuje má málo tuků. prakticky ale ne vždy. zejména pokud dlouhodobě žije v toxickém prostředí.

jmhad

Je třeba souhlasit s „venkovanem“ o tom,že ve zvěřině ze Šumavy a z okolí Prahy bude určitě kvalitativní rozdíl.Ale i ta bude určitě zdravější než prasátko krmené dioxinem v Německu.Takže ano,je zdravá,ale nezapomenou ji dobře uvařit a upéci a smažení raději vynechat.Při něm se maso dost neprohřeje a zvěřina teplo potřebuje.Může mít v sobě něco z přírody,čemu už člověk v paneláku odvykl.