Illines

Povezte mi,proc uz nejsme jako Cesi zajedno?

Doplňuji:
Umeli se pospolit,umeli se vzeprit,umeli se podporovat,umeli bojovat,umeli drzet svou ceskou hrdost-tim ze polozili za vlast i prvdu zivot.Dnes drzi jen za sport a ja se ptam neni to malo?

Nejlepší odpověď
Pájo

Dovolím si názor, že kvalita opravdové pospolitosti Čechů vzrůstala vždy hlavně s tvrdostí a krutostí okupanta/ diktátora.

Další odpovědi
badisko

Ale umine drzert pospolu …vidim to podobne jako pajo ..kdyz nam bylo spatne tak jsme se semkli a drzeli pospolu …ale hned jak se nam zacalo darit tak jsme sli jeden druhemu po krku ..a tim ze ani dnes nedrzime spolu jen znamena ze se mame dobre ..no a ted neni jen v Cr je to na celem svete !! Jsme lide a u kazdeho je to individualni kdyby jsme drzeli kazdej ale kazdej za jeden provaz uz by jsme nebyli Cechove a Moravaci ..ale jakasi sekta …:D…ver ze jsou na tom lide jeste hur ..(staty jeste hur nez my …)..

led

Je to ako s pútnikmi.
Pokiaľ idú jednou cestou, nevidia žiadne možnosti odbočiť, držia spolu…
Ale, keď prídu na križovatku, s lákavými smerovkami, zrazu nevedia, ktorým smerom sa dať a začínajú spory.
Nech sa potom vyberú, už oslabení o odídencov, ktorýmkoľvek zvoleným smerom, pri aj malom probléme si uvedomia otázku:
Prečo tadiaľto? Prečo nie inou cestou?
…a začínajú rozpory

anonym

Illines, mohla bys blíže popsat, o co se Ti jedná? Oblastí, kde se Češi s Čechy rozcházejí, je dnes více.
Doplňuji:
Češi uměli být i svými pány, i svými poddanými. Potřebovali ale vždy silné jedince, kteří by je vedli. Dnes máme ve vedení politiky, za které je mně osobně v převážné většině hanba.
Nejde vše svádět na „blbou“ dobu. Svádět se ale dá hodně věcí na postupné vytrácení morálky z veřejného i ze soukromého života. Na hodnotě nabývají věci materiální na úkor kvality mentální úrovně, vzdělanosti, čestnosti a moudrosti. Kupčíme se svými životy, se svým osudem a čekáme, že pálit si prsty za to, co se nám nelíbí, bude někdo jiný. Zřejmě většina národa čeká na skutečnou osobnost, aby naše vědomí mohlo najít svůj opravdový hlas a život. Jako národ upadáme do bahna lenosti a pohodlnosti. Honíme se s plackami po obchodech a máme to za projev svobody. Projevujeme svou tupost tím, že se honosíme sounáležitostí ke „konzumní společnosti“ a nestydíme se za to. Přetřásáme kvalitu jídla, ale kvalita kultury a společenského života nám už tolik na srdcích neleží.
Táhne se to celými dějinami lidstva – mocní vždy lid využívali. Dejte voličům (lidu)chléb a zábavu (hry) a bude od nich pokoj. Tak málo stačí ke spokojenosti i nám.
Neřešené aféry. Pocit, že se něco děje (a zatím se vše zametá pod koberec). Hledání viníků za Klausovu amnestii, jako by viník jediný a největší nebyl znám včetně pohnutek, proč svému národu nakonec potřeboval takhle plivnout do tváře. Daňové úniky. Vládní zakázky. Výběrová řízení. Podvody. Rozkrádání.
Illines, kde tady chceš hledat jednotu?
Na jedné straně máme pohodlný a akce neschopný národ, na druhé straně zloděje, podvodníky, lumpy a darebáky – prostě politiky, nebo ty, co se za ně mohou schovat.

Damiana

Prachy, úspěch, moc, závist. „Jednoduché“…
Dnešní společnost se díky kapitalismu příliš rozkastovala; střední třída prakticky zmizela. Společný nepřítel jaksi chybí, protože zlodějů je dost a stále jich přibývá tím, jak padají zásady obyčejné slušnosti a klesá morálka.

Dobrá duše

Spojit se proti společnému nepříteli umí každý národ. Když ale máme najednou, mír, svobodu a demokracii, tak jsme obratem nepřáteli sami sobě navzájem ..

celie

Myslím si ,že na to má i veliký vliv dnešní doba,která mění charakter i těch lidí,kteří byli přátelští,obětavý a pospolití.Je to rovněž prací,o kterou se v dnešní době bojí.Utáhnu to nebo neutáhnu,zaplatím nájem,uživím děti…Lidé jsou bohužel zlí i v té práci,a snaží se dostat na tvé misto.A udělají cokoli at se udrží.A dál je to i zdravím,které je v dnešní době stále křehčí a křehčí,a přitom je to jedna z nejduležitějších věcí.Je to opravdu škoda,že lidé jsou lhostejní a sobečtí.Jak by bylo krásně a dýchatelno,kdyby ta zloba se dala odčarovat.
Doplňuji:
Jsem na pul slovenka a na pul moravačka a rozdíly bych rozhodně nedělala.Cítím se doma jak tady tak na Slovensku.

Kyta

,,,opakuje se historie,,Masa­ryk,,..'slabý 'Beneš,,,,a Vidíte to samy,,už komouši,vystrku­jí rohy:)