Kepler

Považujete to za pozitivní signál?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/koronavi­rus/clanek/on-line-nakazenych-v-cr-pribylo-nejvice-za-tyden-na-4190-40319347?seq_­no=2&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null
Já tedy ano. Zdá se, že vývoj pandemie můžeme extrapolovat podle toho, jak to probíhalo v Číně. Nejen já od začátku, ale i odborníci si myslí, že v červnu by to už mělo být na ústupu. Nejvíc se dnes děsím ekonomických dopadů.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ne, na určení trendu je to poněkud předčasné, pravděpodpobněji se jedná o běžnou statistickou výchylku (prostě podobně, jako cenový výkyv na nějakém komoditním či finančím trhu/burze) v rámci absolutního rozpětí. Myslím, že vrchol krize je ještě před námi.

Nějaké jásání není podle mne na místě, ale je fajn hledět do budoucna s optimismem a hlavně DOBROU NÁLADOU (navzdory vší bídě reality). Venkoncem KDO JINÝ by měl, když ne my Češi? V tom je VELKÁ síla našeho národa. Z této naší schopnosti měl bobky i samotný zastupující říšský protektor, SS-obergruppenführer a generál policie Reinhardt Heydrich. Ne nadarmo nám Čechům říkal „smějící se bestie“! :)

Namátkou:
Děkuji svému zaměstnavateli za to, jak mi platí. Zachránil mi tím život před koronavirem, neboť jinak bychom byli s rodinou na lyžích v Itálii.

Dnes jsem poprvé dostal strach! Sobota večer, nemůžu do hospody a manželka si bere sexy prádlo!

Myslím, že korona virus si objednaly ženy. Žádný fotbal, žádné hospody, žádné vysedávání s kamarády. A z práce pěkně rovnou domů.

Vláda zradila důchodce!
Zítřejší akce v Lídlu začíná v 7.00 hodin, ale oni tam můžou až v 10!

Německá kancléřka Merkelová je v karanténě. Držíme palce.
Snad to ten virus přežije.

Dotaz na vládu! Opravdu jste si jistí, že zavřít spolu manžela a manželku na více jak 14 dní doma, je řešení jak snížit počet obětí?

:D :D :D :D :D :D

Další odpovědi
Pepa25

Pozitivní signál je to pro Itálii, pro nás ne – tady to teprve vypukne (pokud má u nás běžná chřipka 1500 obětí ročně, tak očekávám, že korona bude mít několika násobek). Snaha je to jen rozložit, takže kvůli tomu budeme sedět celý rok doma na zadku … (ekonomické dopady si raději ani nepředstavuju).
Snahy extrapolovat jsou, např. odkaz

Zdroj: https://denik­n.cz/332852/p­okus-o-predpoved-vyvoje-koronaviru-v-cesku-kolik-se-nakazi-lidi-kolik-z-nich-skonci-v-nemocnici-a-kolik-na-plicni-ventilaci/

Ametyst

Věřte si, čemu chcete. Třeba i Číně a jejím statistikám.

Edison

Keplere, už několikrát jsem sem dával ten článek. Četl jsi? Tam jsou rozebrány i okolnosti, které vedly k jiným epidemiím, a proč kdy co vyšlo a nevyšlo. Je tam i jak to spočítat. Čili extrapolace možné jsou.

Zdroj: https://medium­.com/@krivka.a­dam/koronavirus-pro%C4%8D-mus%C3%ADme-jednat-hned-6136d561d955

hapiky

Možná by se dalo použít rčení: Jedna vlaštovka jaro neudělá.

Drap

Teprve čas ukáže. Třeba ten graf nárůstu nakažených nijak pozitivně vnímat nelze.

Kryšpín

Pozitivní signál ovšem, zda jsou údaje správné, nepozitivní je, že se vyspělé demokratické kapitalistické státy v době krize obracejí a jsou odkázány převážně na výrobky z komunistické Číny, kde jsou porušována lidská práva.
Doufám že pražský politik odmítl roušky z Číny bere je jenom z Tchai-wanu a na radnici vyvěsil Tibetskou vlajku.

EKSOT123

Pepa25, ono v té Itálii bude nejspíš mnohem větší promořenost, než uváděných 120 000. Což přispívá k zdánlivě vysokému % úmrtnosti. Samozřejmě hlavní důvod asi bude nedostatek ventilátorů.
Přesto si myslím, že ani v té Itálii s 60 miliony obyvateli to nejmíň 80 % zatím nedostalo, těžko říct. Takže ani Itálie nemá vyhráno.

Edison

Kryšpíne, já ti nějak nevím… Motat politiku do honby za životy občanů… To mi nepřijde jako dobrá cesta. A o tom Tibetu by sis měl nejdřív něco přečíst.

led

Edison, treba to čítať nielen vo vašom odkaze, ale aj s pôvodnom znení

Edison

I tam jsem to četl. Pro mě jsou tam důležité ty metody výpočtů. Ty mi přijdou celkem logické.