NeedHelp:(

Považuje se to za závaznost?

Máme si ve třídě kupovat trička asi za 400kč.Jeden kluk z naší třídy vytisknul cár papíru kde je v rámečních naše velikost a náš podpis.Podepsal jsem to ale ty peníze již nato nemám a ani mít nebudu.Tedy mi říká že to je zábazná přihláška.Jak mu to mohu vymluvit nebo nemohl by sem někdo napsat nějáké právo o tom co je to závažná přihláška a co má obsahovat? Děkuji mnohokrát.

Odpovědi
Dochy

Kupní smlouva může být uzavřena různými způsoby a běžně i ústně. Cár papíru s velikostí a podpisem je podle mně ještě o něco průkaznější. Je to o dohodě, co vám k tomu papíru řekl před tím, než jsi jej podepsal a cos řekl ty jemu. Pokud na základě toho cáru papíru už provedl objednávku u dodavatele, přijde mi dost nefér mu pak říct „sorry, prachy nemám a mít nebudu“.

Jiří Bohumil

V tomto případě jde pouze o „morální“ odpovědnost. Řekni mu své důvody a pokud je neuzná a jinak to nevyřešíte, tak „ať si trhne…“. A k soudu s tím určitě nepůjde, to by byla pouze jeho jediná možnost.
Ale příště, než něco podepíšeš, řádně si to rozmysli. Mohlo by jít o vážnější věc a nemuselo by se Ti to vyplatit!!!