ReHu

Používáte v autě tempomat? V čem vidíte hlavní výhody?

Četla jsem, že s tempomatem je úspora PHM. Je úspora výrazná?
Pokud je auto s temp. dražší, vyplatí se pro tu nižší spotřebu PHM?
Dík.

Nejlepší odpověď
anonym

Nemám auto, ve kterém by byl tempomat a tak o nějakých pro a proti se zdržuji.

Další odpovědi
Lamalam

Pouze na dálnici.

Luxx

tzv. furtošlap se hodí spíš jen na dálnici..

mosol

Nebolí mě pravá noha při dlouhé jízdě, nesvádí to ve městě šlápnou na plyn …

anonym

v autě ne, protože ho nemám, ale používám ho v práci 😁

NexDroid

Tempomat nemám, ale jeho hlavní výhodou je při dlouhé jízdě po dálnici, že si odpočine noha. Navíc nehrozí, že byste čistě náhodou přesáhl povolenou rychlost :).

Agneta

Milá Renátko, už sis všimla mojí poslední otázky?:D
Ano, tempomat se tedy vyplatí, neboť příroda se neptá na tvoji peněženku, ale na množství jedovatého kouře z tvého výfuku:D

honza19hk

ne, zaprvé ho nemám, za druhý ho nepotřebuju.ne­jezdím jako dobytek.A pokud tě bolí noha stejně ti nepomůže,tak jako tak stejně musíš mít nohu na plynu.

Jakub Barton

Stačí mět lehkou nohu a tempomat nepotřebuješ

mosol

honza19hk : Proč musím mít stále nohu na plynu? Jel jsi někdy s tempomatem?