Spartaboy

Používáte doma někdy vícekrát stejné nádobí předtím, než je umyjete?

Nechce se vám stále umývat nádobí, třeba bydlíte sami, a tak tohle děláte?

Odpovědi
jirka F

Ano ale dělám to tak jen se sklenicemi nebo hrnky.

Justin1

Ano dělám to takto i s talíři nebo příbory a ještě se mě z toho nic nestalo.

Nádobí takto recykluji jenom mezi chody jednoho jídla, někdy i mezi přípravou jídla a vlastním jídlem, ale mezi jídly ne. Někdy při obědě používám jeden hluboký talíř a jednu lžíci na polévku i na druhý chod, někdy využívám kus nádobí, který byl předtím trochu použit při přípravě jídla, ale po skončení jídla nádobí nezůstává neumyté.

paul1

Ano ale dělám to tak jen se sklenicemi nebo hrnky.

Už to tedy teď nedělám, ale před pár desítkama let jsme si v práci dělali tzv. korabelnici. Neměli jsme v kanceláři zavedenou vodu s umyvadlem, tak jsme dělali druhou kávu tak, že jsme vyškrábli logr, do zbytku a neumytého šálku přidali novou kávu a zalili horkou vodou. Korabelnice proto, že v CCCP existovala údernice Lydie Korabelníková, dávaná nám jako i jiné postavy z CCCP za vzor. Vyráběla punčochy z ušetřeného materiálu a to tak, že neměla skoro zádný odpad.

Justin1

Oprav si tu třetí možnost („ještě se mě z toho nic nestalo“): mě –> mně.

Za slovy „Ne“ a „Ano“ by se hodila čárka.