Používá vůbec Klaus tu propisku, kterou si znárodnil?

Nejlepší odpověď
marci1

Kdo ví, ale bylo to pero, údajně v ceně cca 700 Kč a dle vyjádření mluvčího chilského prezidenta si jej mohl vzít.
"Deník Právo přinesl výrok Paoly Elbietové z tiskového oddělení chilského prezidentského paláce La Moneda, která uvedla, že šlo o umělecký výrobek z dílny chilských šperkařů, vyrobený z modrého polodrahokamu lapis lazuli, který se těží v chilských Andách, a vyzdobený rytinami.[8][9] Podle chilského deníku La Cuarta šlo o výrobek v ceně 20 000 chilských pesos (zhruba 700 korun), který nenesl žádnou značku, jméno ani věnování, byl na něm pouze nápis República de Chile (Chilská republika).[7] Pro cenové srovnání: prezidentský slib v roce 2008 podepisoval Václav Klaus perem, jehož cena byla odhadována na sto tisíc až jeden milion korun.[10][11]
Podle mluvčí chilského prezidenta Constanzy Cea jsou tato pera k dispozici a prezidentovi hosté si je mohou vzít.[12]
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Chilsk%C3%BD_in­cident_V%C3%A1cla­va_Klause

Další odpovědi
anonym

Počítám, že ji daroval do národního muzea pro zloděje a podvodníky.

Smackdown

Ostuda našeho národa,

zjentek

Podle mýho starej Klaus chtěl, aby ho při tom „přisvojení“ načapali! Takhle to jeho synek jednou prodá na e-Bayi za ranec! I kdyby to byla pera za sedm stovek ta „to pero, co šlohlul Klaus“ bude vždy jen jedno, unikát.

Ten jeho výraz u té čorky- to bylo tak romantické, takové kikinkoučkovské…

Přemejšlím, kde je to pero od podpisu prezidentskýho slibu 2008, jak píše marci.
Pokud „zmizlo“, tak je to jasný! Záliba ;)