Zlatomuska

Pouštíte kočku ven?

V souvislosti s dotazem, jestli máte raději kočku nebo psa mě napadl dotaz, jestli kočičku pouštíte ven? Já jsem měla tři kočky-postupně. První jsem pouštěla, protože plakala, když jsem byla na zahradě a ona na mě koukala z okna.Za dva roky mi umřela,prý něco chytla. Další kočička se mi zatoulala a tu třetí jsem ven nechtěla pustit vůbec.Ale plakala, tak jsem to nevydržela a pustila ji, byla spokojená, až mi jednou prisla domů s průjmem, zekterého se tri měsíce nemohla vyhrabat, málem posla, prý jimohl někdo otrávit.Pritom spoustu lidí kočky poustí a jsou ok.Jaké vy máte zkusenosti nebo názor?

Nejlepší odpověď
kropitko

Měla jsem kocourka,poslouchal na slovo,jednou jsme přijeli na chatu,vyběhl z auta jak byl zvyklý,najednou se něčeho polekal,začal utíkat pryč,volala jsem,lákala ho,od té doby jsem ho neviděla

Další odpovědi
mosoj

Měl jsem kocourka který k nám přišel jako zatoulané koťe. Jak povyrostl dostal volnost v tom smyslu, že mohl kdykoliv odejít a kdykoliv se do bytu vrátit. V bytě měl jídlo a pití. I když bylo období že běhal vždy alespoň jednou domů přišel se najíst a vyspat. Měl veškerou veterinární péči včetně očkování. Několikrtát do roka býval nemocný,. Vždy se mu dostalo ošetření včetně ATB. Nakonec ho roztrhali psi.

Druhá byla kočička. Tu jsme se snažili na noc zavírat v domku. Ále když to na ni přišlo nebyla k udržení. Přejelo ji auto.

Nyní máme již tři roky opět kocourka. Máme ho od malého koťátka. Jakmile to šlo nechali jsme ho vykastrovat. Přes den má svobodu na noc jsme ho zavírali. Nyní již nemusíme . V noci nejde ven a spí doma na gauči. Ve dne
se pohybuje kolem chalupy a daleko nechodí. Když má hlad sedí v domě u misky a nehne se od ní. Případně chytá kolemjdoucí za nohu zda z něj něco nevypadne. Venku je nejraději když tam někdo je. Je to náš největší přítel a dovede dát najevo že vás má rád.

Lituji kočičky a psy kteří nemohou ven. Vždyť jsou k tomu od přírody stvořeny.

BENYTA

Sousedi se odstěhovali a nechali v přístřešku kočku se 6 kotaty.Dva kocourky jsem měla doma,ven chodili oknem.Letos 13.1.jeden z nich nedoběhl,kvůli závějím u cesty,brr,bylo mu 16 měsíců,bráška se pak držel doma,jak kdyby tomu rozuměl.Až ted,s lepším počasím,si troufá.Shrnula bych to takto-doma trpí a venku číhá nebezpečí…

ReHu

Souhlasím s Mosoj. Já mám v práci přiběhlého kocoura, aby to tu nebylo samé kotě, nechala jsem ho vykastrovat. Má dvířka v okně a běhá si ven, jak se mu chce, ale nikam daleko. Jen v okolí bloku. Je mu už 1,5 roku. Sice tu bylo pár zdravotních problémů kvůli sousedům (brok u přední packy, vykloubená zadní packa, …), ale už 1 rok v pohodě.
Myslím, že po kastraci to kocourka netáhne daleko od domu. Možná ani kočku.

anetadela1

K nám se před rokem a půl taky zaběhlo malilinkatý koťátko. Bylo už asi 4. Jenže to jediný u nás zůstalo. Má volnost. Vždycky s náma chodilo na procházku, protože jsme v tý době měli i štěňátko. Po půl roco ho srazilo, při takový další procházce, auto. V šoku utekl někam do cizích zahrad a já šla s brekem domů. Ovšem nedalo mi to a s baterkou jsem se ho vyšla hledat. Tajně jsem lezla na cizí zahrady až jsem ho našla. Plakal, měl rozdrcenou spodní čelist. Vet mu to druhý den operoval a koucourek byl ok. On se od tý doby bojí aut a dává si majzla. Po dalším půl roce jednoho dne nedorazil domů. Přišel až v noci. Čekala jsem na něj. Byl postřelený. Vylízal se z toho sám. Teď v létě mu budou dva roky a drží se nás jako klíště. S čubinou spí v boudě. Doma jsou jen ve velkých mrazech. Sousedi ho poznají podle obojku, jinak jsem se setkala s negativama z okolí co se týče koček. Abych se přiznala, taky nesnáším cizí kočky na svojí zahradě.
Já to takhle neřeší. Kočka je lovec a samotář. Pokud chce být venku a toulat se, tak mu v tom bránit nebudu. Náš ale odkud koliv přiběhne na zavolání. Je to super kočka a určitě poslední. Další nechci.

člověk

Jsou skutečně kočky,které ven nesmí a to nejen v paneláku,ale těžko pustíte angoráka který má ze soutěží medaile.
A kor když máte domek.Já vím nemoc a smrt zvířatek,člověka trápí.Mi zemřel kocourek,jak jsem těžce onemocněl.Nesl nemoc se mnou,tak to kočky dělají.
A já si pořídil nového kocourka s utulku.Dostal se tam v zuboženém stavu.Asi auto nebo člověk.Teť jak jsem venku na zahradě tak vedle mne chodí jako pejsek a musí mít se mnou aspoň oční kontakt.Také se stane,že na pár dní zmizí a nebo si dotáhne ssebou domů bandu koček a zežerou žrádlo na týden

superanetka

ja mam kocoura chodim do prace na jedne firmě my jsme ji měli od kotěte pak nam začal mňoukat u okna tak jsem ho vzala na firmu a pouštěla jsem ho tam vždycky večer když se vracím domů tak ho beru sebou vždycky totiž příjde tak jsem se rozhodla že ji pustim ale postupně nechala jsem ji tam přeznoc pak jsem ji dala zase domu a další den jsem ji tam nechavala dvě noci a postupňě až bych ji tam nechala uuplně .

takže bych ji vypustila na nějaké místo kde chodite tam bych za ni třeba chodila a postupně ji tam nechávala ale předtim se musí zeznámit z prostředím.
takže bych ji vypustila.