Me andmy Ego

Jak kočka pozná, že se trápím?

Většinou, když brečím nebo jsem v depresi, přijde za mnou moje už 15-ti letá kočka (pokud je vzhůru a není nikde zalezlá), lehne si ke mně, upřeně se mi dívá do očí a přede. Je možný, že vycítí, že se trápím a chce mě uklidnit nebo je to jen shoda náhod? Zajímavý ale je, že to dělá hlavně kočka, kocour málokdy..

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Moje kočka má taky tento "dar"

Náš tygr (mourek) byl taky naším léčitelem duší, bohužel, musím mluvit v minulém čase, už není mezi námi. To bylo největší trauma.

Další odpovědi
iceT

Nikdy se mi to nestalo

Kočky stejně jako psi či koně pomáhají léčit lidi.Když jsem měla kočku,bylo moc příjemné,když mi seděla na klíně a vrněla.
http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-zdravi-a-hubnuti-zdravi/173159/ko­cici-lecba-pomazlete-se-a-bude-vam-lip.html

mosoj

Moje kočka má taky tento "dar"

Jak souvisí tvoje anketa s tvojí otázkou ?
Umí to všechny kočky i kocouři, pokud je máš rád a kočka nebo kocour tebe. Ty ale neumíš skloubit otázku s anketou.

GM

Moje kočka má taky tento "dar"

anonym

Nikdy se mi to nestalo

máme zatím jen měsíční koťátko, takže nevím, co z něj bude, našla jsem ho ve čtvrtek u autobusové zastávky, někdo ho tam vyhodil, ale je hodné, pořád za mnou chodí, tak snad se toho taky dočkám, sousedovic kocoura se bojí i psi a pán si pořád stěžuje, že ten kocour je potvora zákeřná, číhá na něj a vždy je drápne a zdrhne 🙂

auluk

Moje kočka má taky tento "dar"

Doplňuji:
Mám kocoura a ten se obyčejně nenechá pochovat v ruce maximálně jenom pohladit a když jsem třeba smutná tak ke mně přijde a začne se vnucovat a mazlí se a vrní

Tul.en

Moje kočka má taky tento "dar"

led

Každý živý tvor vydáva určitý svoj charakteristicky pach. V prípade zmeny psychického a zdravotného stavu sa mení i tento pach. Zvieratá sú na tieto zmeny u človeka zvlášť citlivé a reagujú na ne po svojom.

led

týka sa to nielen kočiek ale i psov, dokonca, ak si dobre všímate aj domáce vtáky niekedy reagujú na chorobu človeka malým stíšením svojho kriku