LeeLee

Kdy dát koťátka očkovat ?

Kdy mám nechat naše koťata očkovat? Jsou jim zhruba 4, skoro 5 týdnů. Děkuji.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Koťata se očkují poprvé ve stáří 8–12 týdnů, záleží na použité vakcíně. Po prvním očkování proti všem výše uvedeným nemocem kromě vztekliny, FIP a plísní se doporučuje za 14 dní až měsíc přeočkovat, časový interval závisí na použité vakcíně. Vzteklinu lze očkovat nejdříve ve věku 12 týdnů.

Dospělé kočky se přeočkovávají vakcínou proti vzteklině jednou za rok, ostatními vakcínami podle doporučení výrobce, u nás v současné době není vakcína, u které by stačilo přeočkovávat později, než za 1 rok.

http://kocici­.net/clanky/2

Další odpovědi
www

Lze již od 6ti týdnů.

Zdroj: www.volny.cz/re­hak.vet/ockova­ni.htm