1vlasta1

Potřebují profesní průkaz?

Dobrý den, potrebuji profesní průkaz pokud budu jezdit s řidičským průkazem SK.B a budu jezdit samozřejmě u nějaké firmy

Odpovědi
JájsemRaibek

Ne, ale měl/a bys podstupovat každoroční školení řidičů.

lukas.zmizik

Pro řidiče vozidel do 3500 kg (skupina B) je povinen zaměstnavatel zajistit tak zvané školení řidičů referentů. Což vyplývá ze zákoníku práce. Dokonce není povinnost dělat to pouze v autoškole. Tohle školení může udělat kdokoli, koho zaměstnavatel pověří. Většinou to zaměstnavatelé oslovují autoškoly. Je jedno, zda je řízení vozidla tvoje hlavní činnost, nebo jezdíš rekreačně. Tohleto školení potřebuješ kdykoli ti zaměstnavatel svěřuje firemní vozidlo.

1vlasta1

A da se nejak zjistit, ze jsem tím školením neprošel?

Arne1

Samozřejmě. To školení pořádá nějaká autoškola a o provedeném školení vyhotoví protokol.

Dochy

Nejsem si jist, jak je to s řidičem z povolání. Ale pokud v tom Tvé zaměstnání nespočívá, nejezdíš na kšeft, pak se ta funkce označuje jako řidič-referent. Určitě nepotřebuješ profesní průkaz. To školení je zodpovědnost Tvého zaměstnavatele a o provedení školení je standardně záznam. Pokud by došlo k nějakému průseru, vyšetřovatelé by ty záznamy určitě chtěli vidět.

1vlasta1

Konkrétně jde o brigádu asi na měsíc a mel bych jezdit se naplánovanou dodávkou, tak nevím kdyz me zastaví policajti jestli po me budou něco takového chtít, kdyz bych jezdil na kšeft…

cukrar

Policista po Vás nikdy nebude chtít doklad o žádném školení. Na skupinu „B“ není třeba profesák.