Avatar uživatele
anonym

Posledni mesic se mi hodne toci hlava … rano se motam jako kdybych byla opila , ale nejsem. ☹ … 45 let. Cim to je?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? led, Andělé, Kerberus, hanulka11, fcoop před 4570 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Nejsou to třeba potíže s tlakem?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

A co drogy, nebereš? 🙂

Každopádně to bude asi tlak v kombinaci s prudkým ranním vstáváním.
Já ráno hned vyletět, tak mě asi odvezou do márnice. 🙂 Budík zazvoní a já se válím a válím a ne a ne vstát … ale zas se aspoň potom nemotám. 😉
Víš co zkus (kromě změření tlaku)? Ráno, když se probudíš, ještě čtvrt hoďky polež, pak si sedni, pár minut seď a pak si teprv stoupni. Zkrátka klídek, žádný stres. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Asi bys potřebovala asi odpočívat trochu víc než jsi zvyklá – tělo si o to říká – ta dovča se blíží…hlavně aby sis ji ve zdraví užila

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Jednou to přijde na každého a zjistí že je třeba zvolnit!!

Věcí to může být 1050. TK, krční páteř, porucha vestibulárního ústrojí a vnitřního ucha, nádor a zbytek do těch 1050.
Děda říkával že má motolici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Já už mám dlouho nízký tlak a také se mi často motá hlava,poslední dobou mám několikrát denně pocit na omdlení a slabosti,do toho se mi špatně dýchá,ale s dechem tj.jiná kapitola…
To,co popisujete,je závrat z velmi nízkého tlaku.Také se mi to stalo hned po ránu,nemohla jsem ani pootočit hlavou,jinak mi bylo,jako při hoooodně těžké kocovině,fuj,až na zvracení…ble:-(( Dr.mi změřil tlak,dal prášky na závrat a poradil černý čaj nebo i tu slivovičku po ránu…
Moje milá -iv-,je mi sice o něco mín než Vám,ale už se mi začly objevovat nové zdrav.potíže a tak si tak říkám,jaký bude asi můj zdrav.stav vypadat ve stáru…no,asi to bude horor…:-D)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Bez ironie teda, ale to bude věkem, přesně ve stejné době to začalo u mě. Již jsem se toho nezbavil, závratě a ztráta orientace, zmatenost, horší paměť. Alkohol nepiju léta, sem-tam dvě piva, nekouřím, léky neberu. Tlak v normálu, mírně snížený.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janek66

Moje babička to řešila vždycky malým „panáčkem“ slivovice po ránu.
Já jsem to podědil po ní, to točení hlavy, bohužel díky svému zaměstnání si toho „panáčka“ nemůžu dovolit, tak na to platí opravdu jen pomalu vstávat a nevyskočit naráz z postele.A to mám tlak u doktora vždycky tak 120/80.Ale asi to tomu našemu „pětačtyřiceti­letému“ srdci už déle trvá než to naše tělo po ránu "natlakuje. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dalším z faktorů může být klimakterium.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Krční páteř – pokud ostatní orgány jsou v pořádku. Stačí se naučit několik protahovacích cvi­ků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Také mi přijde, jak už psal fscoop, (nevím, jestli přezdívku opisuju přesně) že se to týká tlaku. Když mám hodně nízký tlak (s nízkým tlakem bojuji dlouho), tak se mi hlava zamotá a musím se něčeho přidržet, abych nespadla, stává se mi to nejvíce když rychle vstanu.

Každopádně může být celá řada různých variant, co by to mohlo být, pokud je to dlouhodobé, bylo by lepší navštívit lékaře..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

  • iv-

navštívte lekára, môže to byť tlakom, prípadne vyčerpaním. Ak často jazdíte medzi Plzňou? a Nemeckom a popri tom ešte aj pracujete a zmena počasia + odpovedáte v odpovedi.cz, virtuálni ženísi… Predsa len vo vašom veku (90) už môžte byť trocha vyčerpaná. Treba sem tam aj vypnúť a relaxovať. Starajte sa trochu aj o seba

před 4570 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Led , nekdy mam klidek , jindy zase blazinec. Tento tyden : Streda : Stuttgart – Plzen , dnes Plzen , praha , Plzen .. zitra v 6.00 Stuttgart … , pristi tyden ale jedu v ut. do Alp , vyslapnout si nejaky kopec a vzdy to skloubim se sluzebkou .. a 28.12. dovolene , asi posledni v mem zivote po mosojovo optimisticke odpovedi . 🙂
Ale ma pravdu .. , snad to bude tedy jen temi virt. zenich. 🙂
P.S. Nevim , jak se to sklonuje , tak pisi ve zkratkach. 🙂
Diky vsem. -iv-

před 4570 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

  • iv- nic ve zlém …třeba přichází přechod a takové stavy taky bývají

před 4570 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jen abych nemela vsechno dohromady. ! ☹
🙂 Diky.

před 4570 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Iv, bude se vám to zdát neuvěřitelné, ale se závratěmi se již trápím několik roků. Dokonce jsem s těmito problémy ležela v nemocnici, i když jsem měla tlak normální závratě přetrvávaly, Když jsem přešla na „bylinky“ a seznámila se s principy čínské medicíny, vím, že závratě mně způsobují problémy se žlučníkem a játry – nevyrovnaná energie. Je to mnohem složitější, někomu bych připadala jako blázen. Lékaři „boj“ se mnou vzdali, pomohly opravdu bylinkové extrakty. Byla jem bezmocná, protože mně nikdo nevěřil… I teď se mně občas zatočí hlava, když omylem sním něco nezdravého – sice držím dietu, ale mimo domov „žlučníkové“ pokrmy těžko seženete.
Spávala jsem vsedě, protože se se mnou všechno točilo.

Po několikaleté terapii jsem již celkem v pohodě, jen zcela výjimečně se objeví závratě, vezmu kapky na podporu žlučníku, hodně se napiji vody a za chvíli v pořádku.

před 4569 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Kerberus,vše,co jste napsala je zajímavé.Nad tím se také zamyslím. Sama osobně bylinkám věřím dlouhé roky a vždy mi také pomohly,mají silnou moc.
Už jsem také slyšela o nevyrovanosti energií v těle,ale hlouběji jsem o tom nepátrala…děkuju i já 🙂

před 4569 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Andělé, děkuji. Těžko se o tom píše, ale když si uvědomím, v jakém stavu jsem byla, 3× týdně u lékařky, pokaždé pro jiné léky. I bylinky zpočátku mně daly zabrat. Naučila jsem se poznávat své tělo, jeho reakce, ale byl to běh na dlouhou trať.

před 4569 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Kerberus,není vůbec zač,to já děkuju:-).
Panejo,to muselo být hrozné,už jen to pomyšlení,jaké tj.při závrati,je to fakt příšerný stav a trpět tím tak často…tj.moc dobře,že se Vám podařilo se s tím poprat.Je asi hodně dobré se naučit své tělo poznávat,věřím,že je to běh na dlouhou trat…chtěla bych se o tom více popídit,Vaše rady mě opravdu nadchly,jsem za ně vděčná…ještě jednou děkuju a přeju moc pevné zdraví:-)

před 4569 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Diky K.,
vcera jsem si vecer jeste neco nakoupila v lekarne , tak uvidim. Kdyztak vam casem napisi o blizsi info o tech bylinkach. -iv-

před 4569 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Iv, uvidíte. Když budete mít zájem, napíší víc, případně doporučím firmu, s jejímiž produkty mám dobré zkušenosti. Nejsem žádný dealer, jen mám radost, když někdo dá na mou radu. Bylinky léči příčiny, nikoliv následky.

před 4569 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek