Vandal

Jak bojovat s nízkým tlakem?

Zdravím, mám nízký tlak a v práci stojím 8 hodin (7,5 bez pauzy) občas mě to vůbec neomezuje ale poslední dobou čím dál častěji se mi stává že se mi motá hlava, nedokážu stát rovně musim se ohnout, sem i trochu dezorientovaná, atd.. Piju hodně ikdyž mi zase přímo neuvěřitelně natíkají nohy. Všichni mě ‚buzerují‘ ať si dám kafe, já ho nepiji a i tak jsem četla že to může být ještě horší protože zvýší tlak krátkodobě a pak hrozí ještě větší snížení.
Chtěla bych se zeptat na nějaké rady co s tím a hlavně mám pocit že asi budu muset skočit s prácí když se to nezlepší budu mít s výpovědí z takových důvodů problémy?
Děkuji
Pěkný den

Odpovědi
Nuk nuk

Nízký tlak není tak nebezpečný, jako vysoký, ale sama vím, jak umí člověku čas od času znepříjemnit život.
Samozřejmě, že si můžete zajít k lékaři, pokud tlak klesá do nějakých extrémů, ale většina léků na zvýšení tlaku je stejně na bázi kofeinu – takže takové kafe v tabletkách.
Jediné, co tedy můžete dělat, je tlak udržovat ve snestelném stavu. Káva je určitě první, po čem by člověk v takové situaci sáhnul, pokud jí ale pít nechcete, můžete to zkusit s černým, zeleným nebo bílým čajem (tein je podobná látka jako kofein, jeho účinky jsou také povzbudivé, jen mívají pomalejší a nástup a trvají déle). KOfein je obsažený i v čokoládě nebo guaraně. Dobré je také tělu dodávat co nejvíc vitaminu C.
JInak samozřejmě, kdyby nebylo zbytí, tak ve výpovědi nemusíte udávat důvod.

Drap

Nízký tlak opravdu dovede zvýšit káva a alkohol. Dlouhodobě lze řešit i léky. Léky však musí stanovit lékař. S přibývajícím věkem se obvykle nízký tlak částečně zvyšuje.
Pokud neni doporučení lékaře, tak nikoho nezajímá z jakých důvodů se dává výpověď. Nízký ani vysoký tlak neni důvodem k výpovědi. Můžeš dát běžnou výpověď bez udání důvodů ale musíš počítat i s běžnou výpovědní lhůtou. Odchod lze řešit po domluvě i dohodou.

Kepler

Nevím kolik je ti let, u mladých dívek to není považováno za nemoc a časem se to upraví.
Osobám s nízkým krevním tlakem se doporučuje dodržovat pitný režim, pravidelně cvičit či alespoň konat delší procházky. Není-li to v rozporu se zákonem (řízení motorových vozidel, pracovní zařazení apod.), lze také doporučit malé množství alkoholu po ránu. Prospěšná může být taktéž občasná změna klimatu či pobyt ve vyšších nadmořských výškách.
V žádném případě bych to nepodceňoval a zašel za lékařem. To zavání i pracovním úrazem a zaměstnavatel by měl znát tvůj zdravotní stav. Příčiny můžou být i patologické povahy a v nejlepším případě taky existují i jiné léky, než kofein. Více v http://prizna­ky.vitalion.cz/niz­ky-krevni-tlak/

Smode

Obávám se že všechny záležitosti typu káva, podpůrné tabletky, vitamíny či léky jsou pouze berličky. Navíc dočasné. Píšeš že v práci stojíš 7,5 hodiny což je zásadní problém a řešení bude bohužel asi jediné: skončit s prací a najít si takovou kde chvilkami i sedíš nebo alespoň chodíš. Stát 7,5 hodiny denně je opravdu moc.
Já dřív pracoval 7,5 hodiny v kanceláři a krom chúze na wc jsem pořád seděl. První 2 roky fajn, pak mě ze sezení začal bolet zadek tak, že jsem musel stát. To jsem ale nevydržel také dýl než hodinu. Za půl roku ani časté střídání nepomáhalo. Musel jsem z práce odejít. Nyní pracuji 50/50 fyzicky/hlavou a je to ok.
S výpovědí si nedělej žádné starosti, to je to nejmenší.

cynique

K uvedeným doporučením káva-čaj-kakao, bych přidal ve vašem případě ještě kompresivní zdravotní lýtkové punčochy (může napsat obvodní lékař na pojišˇtovnu).