poškození dobrého jména

Chystám trestní oznámení proti neznámému pachateli pro spáchání trestné činnosti pro křivé obvinění, šíření pomluvy, poškození dobrého jména, poškozování cizích práv, šíření poplašné zprávy a další trestné činnosti.

Co myslíte? Udělí dotyčnému podmínku nebo rovnou pokutu? Pomlouvá mě na blogu a ve foru, kde se dokonce odhodlal zveřejnit i některé osobní údaje.

Nejlepší odpověď
atriplex

Vaše trestní oznámení bude odloženo a bude vám doporučeno abyste podala žalobu u civilního soudu, neboť se jedná o občanskoprávní věc, nikoliv věc trestní.

Křivé obvinění – musel byste díky jeho informaci být stíhán policií pro trestný čin

pomluva – na základě nepravdivého údaje by se vám muselo stát něco vážného – ztráta práce, rozvod a podobně

poškození dobrého jména – není trestný čin

poškozování cizích práv – v podstatě totožné jako u pomluvy

Pipka

jak vás mohl poškodit ,jak jste tady jako anonym