damaskus

U přestupkové komise mi nebyla dokázána vina-mohu zažalovat navrhovatele-poškozeného za poškození dobrého jména.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud bylo pošpiněno tvé dobré jméno a můžeš to dokázat, tak můžeš podat i trestní oznámení.

Další odpovědi
JájsemRaibek

No spíše bych se přikláněl k podání trestního oznámení pro naplnění skutkové podstaty trestného činu křivé obvinění.
Záleží však na tom, jak ten. kterého chceš trestně napadnout vypovídal. Pokud vypovídal, že se domnívá, že by to mohl být ten a ten, je velký rozdíl, jako by řekl, že to ten a ten udělal.

Pipka

On už má ostudu ,že kecal a já bych byla ráda že nikam nemusím a že mám od toho vola klid.Takový se utluče sám

anonym

Rozmyslete si dobře, jaká Vám z tohoto titulu vznikla škoda a zda má smysl jít do další pře. Žalovat stranu, která Vás žalovala z nějaké újmy jenom proto, že se neprokázalo, že žaloba byla oprávněná, je dost samoúčelné. Už tím, že přestupková komise neshledala na Vašem jednání chybu, jste přece očištěn a naopak na straně žalující zůstává pochybení, že Vás žalovala.
Dnes si nehrajeme na morálku, jaká zde panovala za 1. republiky. Uvědomte si, kolik je neustále probíhajících kauz kvůli „poškození dobrého jména“ propíraných skoro denně médii. Zde však jde v převážné většině o náhradu škod, které se ztrátou dobrého jména strana žalující utrpěla. Pokud nemáte viditelný dopad na ekonomickou situaci v zaměstnání, v podnikání nebo v rodině, tak nemá smysl takovou žalobu podávat.
Rozhodně tím ale nechci říci, že to udělat nesmíte. Pokud se soudíte rád a jde Vám o nějaký způsob veřejné omluvy za křivé obvinění, tak se klidně obraťte na advokáta, ten Vám s tím určitě rád pomůže.

damaskus

Ano,–dokázat to mohu-mám spis-kde jsou výpovědi všech-obviněný(já),poš­kozený a svědci.