Luciiik123

Lze v níže uvedeném případě podat trestní oznámení pro pomluvu?

Dobrý den, je možné podat trestní oznámení za pomluvu? Osočování? Narodil se nám syn a hrozně ječí. Boucháji na nás sousedi (ženská), jednou nám kopla do dveri. Majitelce napsala SMS, že prý syna týrame. Ráda bych to řešila. Domluvou to bohužel nešlo, navíc mluví jen anglicky. A trvá to už 2 měsíce. Navíc se mi a přítelovi obloukem vyhýbá a utíká před námi, při jakékoli snaze s ní mluvit. Děkuji za reakce

Nejlepší odpověď
Hlada

Zdravé a spokojené dítě neječí. Obavy sousedky jsou pochopitelné. Jestli ječí hrozně, má evidentně nějaký neřešený zdravotní problém. Doporučuji řešit s pediatrem, ne advokátem.

Další odpovědi
Kepler

Samozřejmě trestní oznámení je možné, ale musíš mít věrohodný důkaz (video nebo audionahrávku) a svědectví, nejraději od více osob. Jinak to končívá patem (slovo proti slovu) a zaplatíš soudní výlohy. Může se to řešit i jako přestupek na přestupkové komisi příslušného MěÚ, ale tam platí totéž, ale bez toho, že by se musely platit nějaké výlohy.

Reezo

Řešit soudně jde relativně všechno, otázka je jak často dokáže někdo obhájit to, že mu někdo upírá nějaké právo.

Každopádně ve vašem případě by jste mohla posbírat dokumentaci od majitelky z jejích SMS zpráv. Každopádně vždycky to může popřít, že to ona neposílala. Kdyby bylo nějaké video, jak vám třeba kopla do dveří, tak by se to dalo použít ve váš prospěch.

Rokio

Ano, je to možné. Pomluva se ale těžko dokazuje.

Kryšpín

Zbytečně zatěžovat Policii, která řeší daleko vážnější případy, vypůjčte si přenosný hlukoměr a když začne ječeníčko změřte hluk u sousedky mezi 6–22 hodinnou a ječeníčko mezi 22–6 hodinnou ranní. Pakliže ječeníčko nepřesáhne hygienické normy a není nad míru přiměřenou má sousedka smůlu. V případě, že normu nesplní hledat pochybení nikoliv u sousedky.

Dochy

Hlada: víš ho… co se prckům honí hlavou. Náš první byl chronický nespáč. Přes den spal max. půl hodiny, večer si možná na chvilku zdřímnul a pak začal mezi 9. a 10. a ječel minimálně do 1 ráno. Pak s trochou štěstí usnul a vydržel do rána.
Samozřejmě byl pod lékařským dohledem jak od praktické dětské lékařky tak dalšího specialisty. Zkušeli jsme úpravu stravy, vč. nějakých protiprdících kapek, šumění, houpání, ježdění a já nevím co dalšího. Nezabíralo nic použitelného (k odvaru z makovic jsme se neodvážili), bylo zkrátka nutné přežít.