posím o zodpovězení otázky: Stavební stroje mají tři druhy motorů? jakých? předem děkuji.

Nejlepší odpověď
fortin

Jsou to synchronní elektromotory u stavebních výtahů, spalovací na naftu u mobilních – kompresory, dopravní a těžká mechanika. O 3. motoru zatím (dnes) nevím.

malinak812

Také mě napadají pouze dva – elektrické a spalovací. Elektrické jsou teď čím dál více prosazované třeba i u nákladních automobilů. Už jsem viděl ale i nějaké experimenty s elektricky poháněnými stavebními stroji. Převažují ale stále ty dieselové. Asi nejpopulárnější značkou takových motorů u stavebních strojů je v současnosti Perkins motor Samozřejmě těch značek ale také na trhu existuje více.