Avatar uživatele
Pavel CZ

Porod po prasknutí vody?

Když těhotné ženě tzv. praskne voda, za jakou dobu potom porodí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4463 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lencis

To je velmi individuální, kéž by existovala jasná odpověď :-D

Praskne-li voda je to jasný začátek porodu, ovšem někdy ani prasknout nemusí a píchnou ji až v nemocnici. Celková doba porodu, tedy od prvních příznaků (voda nebo kontrakce) až po druhou dobu porodní (tedy po vypuzení placenty) může trvat zvláště u vícerodiček desítky minut, většinou se však jedná o pár hodin - u mě to bylo deset hodin - někdy se bohužel může stát že se celý proces vleče i déle.

Rada odborníka:
Nicméně: po odtoku plodové vody byste se měla vypravit do porodnice. Nemusíte příliš spěchat (tím myslím, že můžete zavolat manželovi, obvolat známé, v klidu si připravit věci do porodnie, včetně pití, walkmana a přezutí) v tom případě, že je miminko alespoň 37 týdnů staré, že voda, která odtekla je čirá nebo jen mírně zarůžovělá, že je miminko v poloze podélné hlavičkou a že Vás lékař v poradně neupozornil na nějaký "zášmodrch", který by pravděpodobně mohl při začátku porodu nastat ( např. příliš nízko uložená placenta). V tomto případě je dostatečná doba na dojezd do porodnice 2-3 hodiny.

Jestliže ale je miminko mladší, jestliže voda, která odtekla je zbarvená do žluta, zelena až hněda nebo zapáchá, pak není dobré otálet, ale odjet do porodnice co nejdříve. Je-li miminko v poloze koncem pánevním, tedy zadečkem napřed, bylo by dobré dostat se do porodnice před začátkem porodních stahů.
Je zde zvýšené nebezpečí, že by pupečník mohl být "spláchnut" do pochvy s plodovou vodou a miminko by si ho pak mohlo "přisednout" a tak samo sebe udusit. U polohy hlavičkou a normálně velkém miminku je toto nebezpečí mnohem menší.

Náš zdravotní řád předepisuje přijetí rodiček, jimž odtekla plodová voda, do porodnice. V naší republice byste tedy s odteklou vodou neměla pobývat dva, tři dny doma. V některých státech to tak ale je. Maminky jsou sice denně kontrolovány, ale porod se indukuje (uměle vyvolává) až třetí den po odtoku plodové vody, je-li jinak vše v pořádku. My se ale musíme řídit směrnicemi platnými u nás.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
LuciJe

Na tuhle otázku se nedá snadno odpovědět. Po prasknutí vody může porod trvat hodinu, nabo taky celý den, případně může dojít k porodu císařským řezem. Každý porod je jiný a samotné "prasknutí vody" neindikuje žádnou informaci o tom, jak dlouho bude ještě porod trvat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PAVEL122

Je to individuální já po prasknutí vody rodila do hodiny.Mám 3děti

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek