Illines

Poradte mi , jak se dela lepenice?

Mam na to chut , ale jaksi jsem zapomela recept?Dekuji Mam za to, ze se dela s bramborem a kysanym zeli-dal nevim.

Nejlepší odpověď
www

Rád poradí Google 😁, vybírej:

Zdroj: www.google.com/m?q=le­penice&client=ms-opera-mini&channel=new

Další odpovědi
hanulka11

uvař si brambory nakrájené …
zelí si překrájej nadrobno a ochuť / můžeš maličko přisladit /aby tak nebylo kyselé / někdo ho i propláchne

na sádle si osmaž nakrájenou cibuli. brambory sceď, rozmačkej a do horkých brambor vmíchej zelí a osmahnutou cibulku. a můžeš použít jako přílohu nebo jen tak samostatný pokrm

modroočka

1 kg brambor, 0,5 kg kysaného zelí, 0,3 kg uzeného masa, 0,15 kg sádla, sůl, kmín
Postup: Brambory uvaříme se solí a kmínem, zcedíme a pomačkáme. Do pekáče dáme brambory, zelí, uzené maso nakrájené na kostičky a přidáme rozpuštěné sádlo. Ještě osmaženou cibulku vmíchat.Zamícháme a dáme do trouby vyhřáté na 250 °C na asi 15 minut.

pusinka50

Obojí je určitě dobré: http://www.tra­dicnirecepty.cz/pri­lohy/recept-staroceska-lepenice/
http://www.to­precepty.cz/re­cept/1477-lepenice/

deduska

brambory nakrájej na kolečka-uvař a sceď-promíchej je se zelím a jelítkovým prejtem-vlož do zapékací mísy na 15 minut do trouby a potom už jen mlaskáš!