DusanOrlik

Poradíte, jak otevřít soubor certifikátu očkování?

Dobrý den,
dostali jsme kod sms kde se píše Heslo pro otevření zip souboru cerfifikátu očkování je: ****** a to heslo.¨
Jsem na webu ocko.uzis.cz – Musím zadat své údaje rodné číslo a číslo občanky? Ale dole se píše že po kliknutí vyplnění dostanu sms kod s heslem který mi už přišel.Tak to asi nebude ono ne?A vpravo je přihlásit se pomocí eidentita.cz ale tam mi ani jeden z odkazů nejde otevřít. Prosím poraďte jak na to. Předem děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

No jo pleteš pátý přes devátý. Po druhém očkování ti přijde kód V SMS pro certifikát který ti pošlou na tebou zadaný email. Nám ho ihned tiskli v očkovacím středisku. Nicméně na email mi přišel též spolu s kódem v SMS. Certifikát jsem otevřel a pro zkoušku vytiskl.

Na webu ocko.uzis.cz zadáš RČ, číslo občanky a na SMS ti přijde kód který ti umožní otevřít nový certifikát očkování. S tím prvním to nemá nic společného. Tento certifikát je v angličtině i češtině a forma je trochu jiná. Zaslaný QR kód uvedený na certifikátu bude zřejmě stejný a data jsou také stejná. jenom forma je jiná. Kterým certifikátem se budeš prokazovat v cizině nevím, nicméně si myslím že tím druhým, protože je v češtině i angličtině. Stejným způsobem se získává i certifikát pro PCR test a ten druhý.

Další odpovědi
autacek

Stáhneš si ze svého emailu zaslaný soubor a otevřeš jej heslem z SMSky.

Kramarova

Potrebujem se dostat na můj certifikát obdržela sem sms pro otevření zip souboru certifikátu a nevím se tam dostat

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

skryla som moju odpoveď, pretože od mosoja je presnejšia.

mosoj

Velmi cením!!!!

led

V takto závažnej otázke, by mala byť len presná odpoveď.

mosoj, tiež je to len dočasný certifikát, kým sa „múdre hlavy“ dohodnú, ako má ten medzinárodný vyzerať? Alebo je to už platná „definitíva“?

mosoj

Server je platná definitiva a kdykoliv si zde vytiskneš platný certifikát ,i pro testy, který bude momentálně platit. Pokud se EU či svět dohodne že chce jinou formu, bude zde k dispozici.