mosoj

Používáte někdo na svém autě celoroční pneumatiky? Pokud ano, co vás k tomu vede?

Odpovědi
Ušel ventil

Na jednom nemám celoroční ale jenom zimní , najede jenom asi 2–3000 km za rok , tak je neměním .
Myslím si že celoroční nejsou moc vhodné ani na léto ani na zimu .
Jinak klasika , letní -zimní

Kepler

Já jsem je nikdy nepoužíval, jako každý kompromis je to špatné řešení. Možná to má nějaký význam pro někoho, kdo jezdí málo – ušetří za přezouvání 2× ročně, popřípadě za obuté disky. Pak si ještě nejsem jistý, jestli se celoroční galoše dají použít tam, kde jsou dopravní značkou nařízeny zimní pneu.Odhadoval bych, že asi ne.

Nejsem Tata!

Ano používám, Lenost přezouvat většinou není ani moc potřeba v zimě nejezdím.

Dochy

Nepoužívám, mám dvě sady. Ale docela to chápu u lidí jejichž vůz je k tomu aby si dojeli 500m do sámošky, nebo dvakrát za měsíc na návštěvu ke známým do sousední vesnice. Stejně jedou maximálně 50 a po vsi 30 a když je opravdu hnusně, tak radši zůstanou doma. Těm by ty letní/zimní pneumatiky s plným vzorkem za 10 let jen spuchřely.

Dochy

kapitán: "Co nebo jak jsou značeny tzv celoroční pneu? " Stačí chtít a snadno zjistíš. Mají značku M+S (příp. vločku nebo něco podobného) jako standardní zimní, navíc jsou označeny heslem allseason nebo podobným. Prodejce určitě bude vědět. Na rozdíl od klasických zimních by v létě neměli být tak měkké.

mosoj

Pokud vím , tak celoroční pneumatiky používají hodně majitelé SUV, na jejichž auta jsou pneumatiky drahé. Navíc některé celoroční pneumatiky v podobné cenové kategorii mají podle energetického štítku lepší vlastnosti než samotné letní nebo zimní.