Avatar uživatele
mosoj

Používáte někdo na svém autě celoroční pneumatiky? Pokud ano, co vás k tomu vede?

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? autacek před 2078 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Ušel ventil

Na jednom nemám celoroční ale jenom zimní , najede jenom asi 2–3000 km za rok , tak je neměním .
Myslím si že celoroční nejsou moc vhodné ani na léto ani na zimu .
Jinak klasika , letní -zimní

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Já jsem je nikdy nepoužíval, jako každý kompromis je to špatné řešení. Možná to má nějaký význam pro někoho, kdo jezdí málo – ušetří za přezouvání 2× ročně, popřípadě za obuté disky. Pak si ještě nejsem jistý, jestli se celoroční galoše dají použít tam, kde jsou dopravní značkou nařízeny zimní pneu.Odhadoval bych, že asi ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nejsem Tata!

Ano používám, Lenost přezouvat většinou není ani moc potřeba v zimě nejezdím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Nepoužívám, mám dvě sady. Ale docela to chápu u lidí jejichž vůz je k tomu aby si dojeli 500m do sámošky, nebo dvakrát za měsíc na návštěvu ke známým do sousední vesnice. Stejně jedou maximálně 50 a po vsi 30 a když je opravdu hnusně, tak radši zůstanou doma. Těm by ty letní/zimní pneumatiky s plným vzorkem za 10 let jen spuchřely.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

kapitán: "Co nebo jak jsou značeny tzv celoroční pneu? " Stačí chtít a snadno zjistíš. Mají značku M+S (příp. vločku nebo něco podobného) jako standardní zimní, navíc jsou označeny heslem allseason nebo podobným. Prodejce určitě bude vědět. Na rozdíl od klasických zimních by v létě neměli být tak měkké.

před 2075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Pokud vím , tak celoroční pneumatiky používají hodně majitelé SUV, na jejichž auta jsou pneumatiky drahé. Navíc některé celoroční pneumatiky v podobné cenové kategorii mají podle energetického štítku lepší vlastnosti než samotné letní nebo zimní.

před 2077 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek