Avatar uživatele
Pokročilý

Poplatek za popelnice - nová otázka.

zaplatila jsem poplatek na celý rok za 2 osoby.
Dcera má pouze hlášený trvalý pobyt, ale bydlí po celý rok v jiném okrese. Tudíž v místě neprodukuje odpad.
Já se stěhuji do jiného okresu, na chalupu, ale trvalé bydliště si ponechám zde, kde mám byt.
Byla jsem se zeptat na MÚ, jestli mi vrátí poplatek, když nebudu vytvářet odpad. Také jsem se zeptala jak to je s odpady na chalupě.
Byla mi sděleno, že v rámci trvalého bydliště musím platit a na chalupě také....kde je pravda ?
Odpad produkuji tam, kde jsem.
jak se mám bránit ? To se týká i mojí dcery, která přijede 4x do roka a přesto za ní platím.
Děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Přestože se to mnoha případech může jevit jako nespravedlivé (ať už dotyčná osoba v obci bydlí trvale či dočasně či občas či vůbec ne), tak rozhodující je TRVALÉ BYDLIŠTĚ v občanském průkazu.

A co se týká rekreačního bydlení (chatky, chalupy ap.), tak i zde je povinnost platit nezávisle na faktu zda dotyčná osoba produkuje odpod pouze na jednom místě, kde se právě zdržuje. Poplatky za rekreační objekty jsou však asi 3x nižší než ´doma´.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Je to tak,platit se musí.Jen se podělím o neblahé zkušenosti.U nás si můžeme vybrat buď popelnici nebo označené pytle.Poplatek je stejný 380Kč/rok.Ovšem milí rekreanti si myslí,že když platí poplatky v místě bydliště,tak na chalupě mohou v jakékoli igelitce opřít odpadky o zaplacenou popelnici a popeláři to odvezou.Několikrát jsem dotyčné upozorňovala,že ta taška se tu bude válet a psi jí roztahají po okolí.Odpověděli,že si platí popelnici doma a tady ať to zaplatí obec.Oni si mohou zakoupit jednirázove pytel za 46Kč.Místo toho je kupujeme my a odpadky sbíráme za ně,protože na směťáku se žít nedá.Bohužel je to týden co týde,obec je už pokutovala a nyní to řeší policie,která to předá odboru životního prostředí.Myslím si,že když už někdo má peníze na spravování chalupy,tak peníze za odpadky by v kapse najít měl.


Avatar uživatele
Stříbrný

... to se Vám ještě může stát něco obdobného, jako nám v Liberci. Naši regionální "tuneláři-zastupitelé-ODS" na nás vymysleli fintu, jak získat jednorázově do zadlužené a vykradené městské kasy 50 milionů Kč. Změnily nám pravidla platby poplatku za odpady z průběžné na roční platbu předem. Finálně tedy každý občan stotisícového města zaplatil v jednom roce 2x. Za vyinkasované peníze si (také mezi jiným) vyjeli i s rodinnými příslušníky na výlet do Kanady - byla to aféra propíraná i v TV. Každá vybraná koruna z naší kapsy úředníkem se strašně těžko získává zpět a vždy si dokáží vymyslet nějakou kličku-vyhlášku. Úřednicko-zastupitelský stav si přece musí udržet svůj životní standart krize-nekrize, občan to rád zaplatí, když se mu to patřičně vysvětlí vyhláškou či nařízením...


Avatar uživatele
Bronzový

platí se v místě trv.bydliště, zruš adresu, nahlas se na úřad a nemusíš platit nic...


Avatar uživatele
Bronzový

Můj syn žije a pracuje 6 let v Praze.Trvalé bydliště má u nás.Na úřadě mi dali papír,který syn nechal potvrdit v práci a poplatky za něho mi vrátili zpětně za 3 roky.Využiji to za tu dobu už podruhé.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

kropitko

to nabubindes,já jsem hlášená na úřadě a poplatky musím platit.

Avatar uživatele
Bronzový

dagry

Zrovna včera jsem měla diskusi s kamarádem na toto téma. Má kamaráda, který je u nás vedoucím technických služeb a ten mu říkal, že my platíme i za sociálně slabé občany, cikány a bezdomovce, kteří jsou u nás hlášení na úřadě. Takže to jsem se rozčilila, protože jsem dneska chtěla jít popelnice zaplatit a zatím jsem nešla. Můj syn bydlí už 4 roky v podnájmu, u mě je trvale hlášený a já za něj taky řádně odpad platím, přestože tu žádný neprodukuje a on zase platí odpad nájemci. Takže my konkrétně platíme 2x.!!!

Avatar uživatele
Zlatý

kropitko

já také platím 2x,jelikož platím úřadu,kde jsme trvale hlášeni,no a pak úřadu,kde bydlíme. Teď nevím,jestli bych to tedy neměla nějak řešit. Jste si jistá,že ti co jsou hlášeni na úřadě platit nemusí?,no a proč mi tedy pořád posílají složenky,dokonce i za psa. Za psa platím jen 1x.

Avatar uživatele
Zlatý

kropitko

nemluvě o tom,že ono odhlásit se z trvalého bydliště také jen tak bez důvodu nejde....

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.