Avatar uživatele
ppabouk

Mám trvalé bydliště v jedné obci a v jiné vlastním nemovitost,musím platit za odpad dvakrát?Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4402 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Vše záleží na místních vyhláškách v příslušných obcích. Tam kde je trvalé bydliště se musí platit stoprocentně. Tam kde je nemovitost a nikdo v ní nemá trvalé bydliště, tak platbu určuje místní vyhláška. Obce nemají povinnost vybírat poplatky z rekreačních a neobydlených nemovitostí. Většina obcí to však požaduje.Místní vyhlášky většinou najdete i na stránkách přísluišných obcí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano, musíte platit v obou obcích.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Je to tak, já platím jak v trvalém bydlišti, tak za svou rekreační nemovitost i kdybych tam v roce nebyla ani jeden den. Snad jedině kdybys nemovitost pronajal, platili by za odvoz komunálního odpadu nájemníci, ale ta by musela být určena k trvalému bydlení. Marný byl můj argument, že nedokážu vytvořit odpad na dvou místech současně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Určitě je to podle místa, o kterém píšete, dle jejich vyhlášky. Není důležité, kde máte trvalý pobyt, ale jaká je místní vyhláška. Platit budete za obojí, pokud nenajdete vyjímku ve vyhlášce obce.
Příklad, Pardubice, platit obce poplatek 500Kč za hlavu, Rasošky (Vlkov) platíte firmě za službu, kterou si nasmlouváte, dle svozového rozvrhu (týdně, 14dní, měsíčně)
Doplňuji:
Earl Sin,
když si přečtěte odkaz, který jste přiložil, zjistíte že musíte platit za obě…

Upravil/a: cukrar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Earl Sin

Myslím, že ne.

Zdroj: http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/obcanske-pravo/nezaraze­ne/1284-placeni-odpadu-za-situace-kdy-osoba-nebydli-v-miste-trvaleho-bydliste.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Ne, platí se jen v místě trvalého bydliště i když jsou nemovitosti v 10 městech. Nemovitost nedělá odpad, ale jeho uživatelé. Tudíž pokud pronajímá, tak platí nájemci. Něco jiného je u podnikání, pak platíte za místo podnikání protože vzniká odpad z podnikatelské činnosti. Tudíž platíte z tolika provozoven kolik jich vlastníte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Plať všude a ještě můžeš za mne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek