ppabouk

Mám trvalé bydliště v jedné obci a v jiné vlastním nemovitost,musím platit za odpad dvakrát?Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Vše záleží na místních vyhláškách v příslušných obcích. Tam kde je trvalé bydliště se musí platit stoprocentně. Tam kde je nemovitost a nikdo v ní nemá trvalé bydliště, tak platbu určuje místní vyhláška. Obce nemají povinnost vybírat poplatky z rekreačních a neobydlených nemovitostí. Většina obcí to však požaduje.Místní vyhlášky většinou najdete i na stránkách přísluišných obcí.

Další odpovědi
anonym

Ano, musíte platit v obou obcích.

Sůwa

Je to tak, já platím jak v trvalém bydlišti, tak za svou rekreační nemovitost i kdybych tam v roce nebyla ani jeden den. Snad jedině kdybys nemovitost pronajal, platili by za odvoz komunálního odpadu nájemníci, ale ta by musela být určena k trvalému bydlení. Marný byl můj argument, že nedokážu vytvořit odpad na dvou místech současně.

cukrar

Určitě je to podle místa, o kterém píšete, dle jejich vyhlášky. Není důležité, kde máte trvalý pobyt, ale jaká je místní vyhláška. Platit budete za obojí, pokud nenajdete vyjímku ve vyhlášce obce.
Příklad, Pardubice, platit obce poplatek 500Kč za hlavu, Rasošky (Vlkov) platíte firmě za službu, kterou si nasmlouváte, dle svozového rozvrhu (týdně, 14dní, měsíčně)
Doplňuji:
Earl Sin,
když si přečtěte odkaz, který jste přiložil, zjistíte že musíte platit za obě…

Earl Sin

Myslím, že ne.

Zdroj: http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/obcanske-pravo/nezaraze­ne/1284-placeni-odpadu-za-situace-kdy-osoba-nebydli-v-miste-trvaleho-bydliste.html

Mapel

Ne, platí se jen v místě trvalého bydliště i když jsou nemovitosti v 10 městech. Nemovitost nedělá odpad, ale jeho uživatelé. Tudíž pokud pronajímá, tak platí nájemci. Něco jiného je u podnikání, pak platíte za místo podnikání protože vzniká odpad z podnikatelské činnosti. Tudíž platíte z tolika provozoven kolik jich vlastníte.

venkovan

Plať všude a ještě můžeš za mne.