Avatar uživatele
Pokročilý

Je pravda. ze platí každý stejmé poplatky za odpady?

Nemyslím, že v každém městě je cena stejná ale, myslím děti dospělí nebo duchodce. Jsou nějaké výjimky. Jen mě to zajímá a nikde jsem to nenasel. Myslím statutární města.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Každé město, obec má svou vyhlášku o místních poplatcích. Zde je i cena za svoz a shromažďování odpadu. V každé obci, městě je jiná.


Avatar uživatele
Bronzový

Raibek má pravdu a já neplatím nic, protože tu nejsem hlášený.
FU poplatky


Avatar uživatele
Stříbrný

Dítě, pracující nebo důchodce u nás platí měsíčně zálohově stejnou částku.
Vždy podle počtu skutečně žijících a hlášených osob v bytě. Hlídají to správci domů a "nahlašují" bytové správě. Svoz odpadků probíhá 2x týdně.
Cena je od 50 - 100 Kč za měsíc. Zúčtuje se podle skutečných nákladů 1x za rok.
V jednom městečku v okolí se platí za osobu 490 Kč ročně (vždy na jaře). Hlídá MÚ, ti co prokáží, že žijí mimo trvalé bydliště (např. student, kde platí za odpad) neplatí.
V okolních obcích obyvatelé také "šetří". Odpadky nechávají vyvážet 1x za měsíc. Něco spálí doma v kotlích i krbech (!), něco naházejí nám do kontejnerů ve městě....


Avatar uživatele
Zlatý

Již zde takový dotaz byl. Je to věcí obce či města.
U nás tě nikdo nenutí. Koupíš si odvoz popelnice tak jak se ti hodí. Každý týden, 1 x za 14 dnů, nebo jednorázový vývoz který uplatňuješ kdy se ti to hodí. Řada rodin popelnici vůbec nemá. V bytových domech je to jak se majitelé dohodnou.

Sběrný dvůr je zcela zadarmo a berou vše od stavební suti po ledničku.
Prostě socialismus. Vše je o lidech.
Odvoz popelnice 1 x za 14 dnů stojí 350 Kč na půl roku. To je ale dané firmou která odvoz provádí. Obec pouze vybírá nejlepší nabídku .


Avatar uživatele

V naší vesnici (patříme po blízké město) se vybírá paušálně 540 Kč za rok.A máme s tím problém, protože syn (nemůže dostat trvalé bydliště, protože bydlí v podnájmu a u nás má stále trvalé bydliště) žije už pátým rokem v Praze a každý rok musí on posílat potvrzení, že tam platí on za popelnici.Takže ZBYTEČNÁ administrativní zátěž.
Další kapitalistický problém mají všechny rodiny bydlící v tomto městě.Když se mně narodily mé děti, tak jsme dostali od mého zaměstnavatele a zaměstnavatele mé manželky DÁRKY k narození dětí (já 500 Kčs na spořitelní knížku se jménem dítěte se 4% zúročením, manželka dětské pleny a soupravičky na děti), v této době dcera dostala POKUTU za narození dětí v podobě 540 Kč za narozené dítě za odpad.Ještě než přišla z porodnice domů, tak složenka na tuto částku už byla doručena zeťákovi.
Takže jak stále říkám ZLATÍ KOMUNISTI, ti se snažili o zvednutí populace, tento sytém se snaží populaci zlikvidovat.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2231
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 997
Zlatý mosoj 685
Zlatý led 546
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 440
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 419

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.