hadačí

Je možné se stěhovat do jiného okresu?

Podle oficiálního https://okresy­.mvcr.cz/steho­vani-a-vycestovani-z-cr/ je možné se přestěhovat do jiného okresu. Jako doklad je uvedena kupní/nájemní smlouva NEBO(!) čestné prohlášení. Je tedy možné se přestěhovat, přestože nemám smlouvu?

Odpovědi
Pepa25

Ano. Ano. Místo, kam jedete bude v prohlášení a v případě kontroly uvedete detaily (např. „nemám smlouvu, protože budu v podnájmu u pratety Filomény, můžet jí zavolat na číslo …“)

elkon

Jestli umíte číst, tak odpověď máte v odkazu. Je to tam popsáno přesně.

Lgee

Ano, možné to skutečně je, možnost cestování je omezena však jen po území ČR a EU.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hadačí

[elkon: Jestli umíte číst, tak odpověď máte v odkazu. Je to tam popsáno přesně.]
Přesně? Spíš bych řekl vágně. Podle toho je možné se stěhovat dvakrát denně tam a zpět, protože není definováno, co je stěhování. Vzhledem k tomu, že není možné jet ani na chatu nebo na návštěvu k příbuzným, působí zvláštně, že je možné toto vše odůvodnit jako stěhování, krátkodobé, bez smlouvy… Prakticky může jet kdokoli kamkoli, pokud tam bude ubytovaný v samostatném pokoji, a i to je neověřitelné. Proto mi to přijde podezřele jednoduché, a tak se ptám.

Ametyst

Ve středověku se také poddaní nesměli stěhovat bez souhlasu feudála. Jak může také vypadat svoboda pohybu v roce 2021, nebudeme se stačit divit.