dust8

Pomůže náboženství a víra v boji proti koronaviru?

Odpovědi
DoTazatel

Víra nejspíš jo (víra v překonání koronaviru). Náboženství ne.

Drap

Věřícím může pomoci.

Edison

„Věř a víra tvá tě vyléčí“. To neznáš???

EKSOT123

Pokud by se lidé modlili a snažili být k obrazu božímu, tak by se jednak nezabývali vývojem zbraní včetně biologických, ale naopak by se místo směřování na tzv. ekonomický růst a prosperitu (která je spíš drancováním přírody a zadlužováním), trochu dobrovolně uskromňovali a zaměřovali na věci přínosné pro lidstvo, vč. opatření k zabránění nebo zmírnění pandemií. Náboženství má přece umožňovat rozvoj toho nejlepšího, co v člověku je.
Ale když už k té pandemii došlo, tak by snad víra mohla pomoct k pochopení celé situace a k najití správné cesty dál.

Roman71

Svým způsobem ano. Věřící může důvěřovat vládě (nadřazené autoritě), užitečnosti daných nařízení a uplatňovat je. Náboženství (myslím křesťanství) poskytuje jasný výsledek a budoucnost, co se týká planety a lidí, takže i psychickou podporu, která je v posledních dnech velmi důležitá.

Edison

Romane, víra a důvěra jsou dvě různé věci. Jasný výsledek sliboval i Hitler. Náboženství, a je jedno jaké, poskytuje totiž něco mnohem víc. Je spíše otázkou každého jedince, co si z daného náboženství vezme za své.

Roman71

Víra by měla mít důvěryhodný základ, na tom se zřejmě shodneme. Hitlerovy sliby bych zrovna s těmi Božími (myšleno těmi z Bible) nesrovnával. Jen je mi líto těch lidí, kteří pouze věří, ale nezkoumají důvěryhodnost. Ona taková slepá víra je velmi nebezpečná 🙂