Anuket

Pomozte mi vysvětlil význam spojení z knihy.

Jedná se o úplně normální knihu, konkrétně o Muže se srdcem kovboje od Jacka Shaefera. Je to kniha odehrávající se mezi jednotlivými diagonálami kovbojů. Že sem tam je přesně naopak s / z, to pochopím, v knize jsou dost použity staré prvky, ale u jednoho výrazu jsem se dost zarazila.

„A tak Monte hrál s ostatními poker. Poté dvě minuty šukali…“

Je celkem zřejmé, že to onen výraz neznamená nic, co si v dnešní době vybavíme. V oné etapě se opravdu nevyskytuje žádná žena. 😁 Tudíž předpokládám, že má více významů, nevíte je někdo? Popř. kde je můžu najít?
Doplňuji:
Děkuji moc, nezklamali jste. 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

podobný dotaz už tu padl, výraz byl užit i B. Němcovou v „Babičce“:

  1. pobíhat; 2) něco hledat (zjevně z polštiny) 3) vykonávat drobné práce

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/babicka-bozena-nemcova

Další odpovědi
Drap

Hledali, někde se používá i ve významu uklízet, upravovat.