Avatar uživatele
autacek

Položili bychom si na jednu misku vah přínos náboženství a na druhou mrtvé v jeho jménu, která miska by byla těžší?

A jsou-li v tomto ohledu mezi jednotlivými náboženstvími rozdíly, dokážete je nějak seřadit?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, nyjono před 1959 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

A jaký byl přínos náboženství?
Dejme tomu, že pomáhalo sjednocovat obyvatelstvo při obraně proti vnějšímu nepříteli. Ovšem podobně se dalo zneužít a spoustu konfliktů vyvolalo.
Dále bylo postaveno spoustu církevních staveb a vytvořeno spoustu uměleckých děl s náboženskou tematikou. Za prachy vybrané dobrovolně nebo nedobrovolně od oveček.
V jistých dobách byli kněží a mniši hlavními nositeli vzdělanosti. Potom, co se na popud církevních mudrců zlikvidovalo veškeré vzdělání uchované z antiky.
A nakonec náboženství někomu pomáhá v životě. Tím, že mu dodává naději na posmrtný život, když ten pozemský za mnoho nestojí a božskou spravedlnost, když ta světská je nejen slepá, ale kolikrát i úplně pitomá. Otázka, jestli je lepší chovat falešné naděje, nebo se raději podívat pravdě do očí a začít se sám snažit, aby byl svět lepší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Podle mne by druhá miska, pokud bychom k mrtvým
přičetli všechny, koho představitelé církví nějak poškodili,
byla několikanásobně těžší než miska s přínosem.

Předpokládám, že mezi církvemi mohou být rozdíly,
ale vyčíslit bych je nedokázala.

Jen odhaduji, že nejvíce toho „má na triku“ katolická církev.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zbyndo

Asi by to bolo v rovnováhe,ako vykorisťovanie človeka človekom,o čo sú niektorí nešťastnejsi,o to sa majú iní lepšie

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Obávám se, nebejt těch mrtvých, tak jsme už mrtvi všichni. Každý mír je vykoupený utrpením.

Už jsem to tady psal xkrát- otočím kohoutkem a teče! A že mám strašnej strach, že takhle to maj ÚPLNĚ VŠICHNI.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Zajímalo by mě, jaké by byly odpovědi, kdyby člověk stál před Bohem a měl na toto odpovědět přímo jemu. Byly by úplně stejné, nebo by člověk musel sáhnout hlouběji než sahá jeho chtění a návyky?
Spravedlnost – oko za oko… ale Ježíšovo učení je nastavit tvář. Jedna věc je tedy náboženství a druhá věc lidé ohánějící se jím.

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek