nyjono

Pokud užiju něco, co je potřeba na lačno, za jak dlouho mohu konzumovat jídlo?

Stačí cca 30 min?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud tím „něco“ myslíte léky, pak postupuji takto:

Podle alternativní medicíny se mají léky tekuté i tablety požít 1/2 hodiny před jídlem, některé 1/2 hodiny po jídle.

Záleží, co se léčí, není-li výslovně uvedené před jídlem, nebo po jídle.

--
Pokud je to „něco“ jiného, často je to individuální. Třeba jablko na lačno, má se čekat asi hodinu, Ovoce na lačno – dobře se vstřebávají vitamíny.

Některé poživatiny není vhodné jíst na lačno samotné. Nebo kombinovat ovoce se zeleninou, nebo jíst je brzy za sebou.

Další odpovědi
Kepler

Ano, stačí. Když se konkrétní lék má užívat na lačno, tak to znamená půl hodiny před jídlem nebo aspoň dvě hodiny po jídle.
http://www.ole­cich.cz/modules/faq/qu­estion.php?id=1003

da ny

Za 20 – 30 minut.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.