Skeptik

Pokud stojíte v zastavujícím vlaku před dveřma, tak otevíráte dveře…

Nejlepší odpověď
quentos

... po zastavení vlaku.

vzhledem k tomu, že vlakem cestuju už léta, jsem dávno poučeným cestujícím ;{)>

Další odpovědi
anonym

... po zastavení vlaku.

Ono se to tak přece správně má.

anonym

... po zastavení vlaku.

Formulace je chybná, nehledě k tomu, že chybí ta nejčastější varianta z reálného provozu.
Nevím, kde cestuješ ty, ale u nás jsou všechny vlaky již vybaveny systémem (stejně jako metro, tramvaje i autobusy). kde sice zmačknu tlačítko otevírání PŘED zastavením, ale dveře se prostě technicky nemohou otevřít PO zastavení, automatické blokování to neumožní.
(Pokud má tazatel zájem, aby otázka oslovila uživatele, měl by si i pohlídat gramatiku – viz „dveřmi“).

WeeBear

... po zastavení vlaku.

lenka.seda

... po zastavení vlaku.

led

AD Dr.Axl, máš prirodzene pravdu „kde sice zmačknu tlačítko otevírání PŘED zastavením,“(Vo vlaku ano) ale nie všade tu funguje. Napríklad, ak stlačím u nás v MHD to tlačítko na dverách pred zastavením, po zastavení sa dvere neotvoria. Musím čakať až na zastavenie a až potom stlačiť. Pokiaľ stlačím tlačítko na tyči pred zastavením, dvere po zastavení sa automaticky otvoria.

anonym

ad led, jasně, některé starší automatiky mohou mít různá nastavení, ale na to stačí jeden pokus a pak zmačknu i po zastavení.
V naší MHD jsou otevírací tlačítka zásadně na dveřích, na tyči je pouze tlačítko signalizace řidiči ať už pro maminky s kočárky anebo i pro ostatní před zastávkou na znamení.
Zásadní připomínka byla, že anketa nedává jinou možnost, ačkoliv právě ta chybějící je jediná bezpečná a do budoucna i všude povinná (v souladu s implementací legistalivy EU).

led

Ďakujem, nech na návšteve nezmätkujem :)

Skeptik

ocko: Ovšem realita často neodpovídá směrnicím. Spousta lidí to dělá před zastavením vlaku a ohrožuje tím bezpečnost sama sebe i ostatních. Mě například 4 dny bolelo ucho, když jedna cestující (velká free-cool-in frajerka asi kolem 21 let) otevřela zrovna v momentě, kdy to silně pískalo.