Kazatel

Pokud se v nemocnici prokazujete průkazem pojištěnce a nikoli občankou, jak je zaručeno, že nedojde k záměně pacientů?

Odpovědi
Filip84

Zrovna v nemocnici to opravdu není potřeba, protože když nastupuješ do nemocnice, předkládáš, krom nějaký průkazky pojištěnce, žádanku na hospitalisaci, nějaké lékařské zprávy, vyšetří si tě, risiko záměny je prakticky nulové.

Tam, kde s tím problém mají, vyžadují občanku nebo pas, řidičák, kartu do tachografu atp. Třeba na pohotovostech je to docela časté. Pokud jsi ohrožen na životě nebo ti hrozí vážná škoda na zdraví, tak tě musí ošetřit i bez jakýchkoli dokumentů, ale jinak tě jenom na průkazku pojišťovny fakt neošetří. Protože jim potom ty úkony nikdo neproplatí, že?

Ametyst

Průkaz pojištěnce obsahuje jednoznačné rodné číslo. Ovšem pokud narážíš na případ dvou cizinek, které nemohla policie najít, nejspíš nemusely být pojištěny, a do nemocnice šly jako do supermarketu.

Dochy

Reálně průkaz pojištěnce je úplně o ničem. Popravdě nechápu proč kolem toho všude tolik nadělají. Udělat falešnej je absolutně bez potíží, ukázat bratrův tak také nikdo nic nepozná (pokud bychom tedy od sebe nebyli 40 let), není tam ani fotka.

Pokud jsem šel někdy na pohotovost, nebo na nějaké spec. ošetření kde mně neznali, chtěli jak průkaz pojištěnce tak občanku.

Průkaz pojištěnce je jen kartička aby lékař věděl komu má účtovat za zdravotní služby. Asi podobně jako dříve banky vydávali kartičku s natištěným číslem účtu (tu kartičku co na ní trvali na ÚP aby vyplatili podporu a kterou jsem si tedy jel domů napsat a vytisknout, když ji tehdy mBank asi jako jedna z prvních bank v ČR klientům nedávala)

Pepa25

Ametyst: vy zase perlíte 🙂 Aź budu potřebovat nějaké ošetření, ideálně nadstanard, tak prostě řeknu, že jsem cizinec a nikdo po mě nebude nich chtít …