Savier

Pokud se budu každý den modlit, je to 100% záruka že půjdu po smrti do nebe?

Pán Bůh nám to slibuje. Óh ano, velký Pán Bůh! Ten se přeci nemůže mýlit. Nebo snad ano?!

Nejlepší odpověď
elkon

Jestli jsi chodil do školy, tak víš, že žádný bůh neexistuje, že jsou to jen mytologické představy. Protože někteří lidé, potřebují k životu nad sebou bič, bez kterého neumí fungovat, tak vymysleli různé bohy. Když se podíváš nad sebe, co vidíš? Ano, oblohu a co vidí astronauti? Nekonečný vesmír. Vidíš tam někde někoho? Můžeš si na něj sáhnout? Já věřím tomu, na co si lze sáhnout.

Další odpovědi
Filip84

Žádný pánbů Ti nic neslibuje! 🙄

Jestli jsi přesvědčen o tom, že jsi osobně mluvil s bohem, či bohy a nejsi s to připustit, že to může být, případně, produkt Tvé psyché, trpíš schisofrenií, budeš potřebovat prášky na hlavu.

To, že se v nějaký knížce napíše, že pánbů něco slibuje, nebo že svatí parasiti tvrdí, že pánbů něco slibuje neznamená, že pánbů něco slibuje. Znamená to, že svatí parasiti jsou líní hejbnout řití, jenom melou pantem a lidi jsou tak blbí, že je za to platí a ještě je považují za užitečné! 🙄

Pánbů Ti nemůže nic slíbit, protože domněnka Ti nemůže nic slíbit. Už vůbec Ti nemůže slíbit, že půjdeš po smrti do nebe, protože nebe je domněnkou.

Neomylnost je domněnka, dokonalost je domněnka, nesmrtelnost je domněnka.

Stavíš svůj život na domněnkách. Pak se nediv, až Ti uteče mezi prsty! 😳😃 A nestěžuj si! 🙄

led

Nestačí len modlenie, treba aj žiť ako kresťan

Dochy

Ne
Nevím o žádném takovém slibu

Drap

Vše je to bez záruky.

Roman71

Máte představu, co byste tam dělal? Ráj bude tady na Zemi.

Modlit k Bohu se můžete, oslovujte ho jménem a modlete se k němu „ve jménu Ježíše Krista“. Budete-li upřímně toužit po poznání pravdy, dá vám ho, pošle za vámi někoho, kdo vám pomůže Ho poznat. Ale pozor! Bůh vidí do vašeho srdce i mysli, nelze to dělat „jen tak na oko“ 😉

Tonda Káňa

Kámo, si snad černoprdelník? Bůh neexistuje, jenom ovce v něj věří…

Savier

Filip84: Mockrát děkuji za odpověď. Moc si toho vážím. Já si nemyslím, že existence boha je jen domněnka. Už tisíce let se ví o existenci boha. Pravděpodobně nás bůh všechny ovládá a sleduje. Okay. Možná trošku přeháním :D Věřím ale na nějakou vyšší existenci. Doufám tedy, že ta „vyšší existence“ slyší mé prosby a modlitby. Poslední dobou, hned po tom, co jsem se začal modlit mi fakr hlasitě kručí v břiše. Že by nějaké znamení? Nedávno to kamarád slyšel a ptal se, jestli jsem se nep*sral :D

Filip84

Savier: Moc chlastáš! 😳🤪😃

Tisíce let se nemůže vědět o existenci boha, protože tisíce let lidé o žádné vědění neusilovali. Je jednodušší věřit, než vědět, pohodlnější.

Víra v existenci božstev vychází z potřeby člověka, nízkého člověka, otroka, co nechce nést odpovědnost za svůj život, za své činy, a to nejen individuálně, ale i kolegiálně – kolektivně. Druhým důvodem je potřeba člověka všecko vysvětlit, všecko pochopit a všecko vědět.

Věřit a doufat můžeš v co chceš. Je to jednodušší, pohodlnější, ale pak se nestěžuj!

Savier

Prosím? Tohle jsem psal střízlivý! Děkuji…

Filip84

Savier: To je klidně možné, ale už Ti to leze na mozek, to pití!

Pokud hledáš v životě jistotu, jedinou je smrt – a ani to nevíme, co to je. 😅

Je to tak podstatné? 🙄 Podívej se: natáhnout brko můžeš Ty, já, kdokoli jiný za minutu, za hodinu, za den, za tejden, za měsíc, za rok, nebo za hodně dlouho a ještě déle. Nikdo nevíme dne, ani hodiny.

Zabývat se tím, co bude, až natáhneš brko, můžeš, to Ti, samozřejmě, nikdo nebere. Ale za 1. bude Ti z toho leda tak „hrabat“ a 2. stejně na to nepřijdeš, dokud to brko nenatáhneš. Můžeš se domnívat, více či méně si těmi domněnkami můžeš být i třeba (téměř) jist, ale já jsem jist tím, že jakmile si budeš „dostatečně“ jist, přijde „něco“, co Tě opravdu přesvědčí o tom, že jsou to jenom domněnky, jistota nulová.

Není lepší žít? 🤷‍♀️😃 Tím nechci říci, že by měl být člověk „hovado“, nehledět vlevo, vpravo. Tím chci říci, že nějaký „uživatelský kodex obyvatele vesmíru“ má každý institucionali­sovaný náboženství. Všecky jsou bisarní, nesmyslné a komplikované. Nikdy nefungovaly, nefungují a fungovat nebudou – akorát komplikují lidem hlavu život a motaj hlavu.

Nevím, přeber si to. Ono kdo hledá, najde. Pak je otázkou, co hledá! Hledej babu, ne? Mladý, tvl! 🙄🤦‍♀️ Nějakou starší, třeba, zkušenou, aby Tě „zasvětila velmi šetrně“. Já nevím, co Tě baví, jestli jsou to ryze individuální aktivity, nebo spíše kolektivní. Ale chlastat doma „ve skříni“ krabičák? 😅 To ne, to není dobrý směr …

Alkohol je zrádný, pomalý, plíživý. Ale jak udeří, za deset – dvacet – třicet let, stojí to za to! 😱👆🏽👆🏽👆🏽