Savier

Pokud se budu každý den modlit, dokážu tím odčinit své hříchy?

Může se stát, že hříchy „zmizí“? Bude mi odpuštěno?

Nejlepší odpověď
Filip84

Ne.

Jsi atheista? 🙄 Pak se nemůžeš modlit.

Jsi věřící? Pak se nemůžeš takhle „blbě“ ptát. 🙄

Ale, pochop, co to je, ta modlitba!? Heleď, vždycky, stará náboženství měla jako formu pokání něco: nebudeš žrát – tak a tak dlouho – to a to. Doneseš do chrámu barana, tam ho obětuješ, a tím si boha usmíříš. Nebudeš jebat tolik a tolik dnů. Etc., etc., etc.

Takhle si támhle někde čapneš, sepneš ruce, odříkáš 5× Pater Noster, 3× Ave Maria, 5× Confiteor a vybavené? A když to bude „velký průser“: zazpíváš 3× Litaniae Sanctorum!? 🙄 Vždyť je to, přeci, kardinální békovina! 😂😂😂

Nemám rád kriminálníka, co mu furt stavějí pomníky, ale v jedný věci má ta jeho oblíbená písnička pravdu: „když se to zlámalo, dej to spravit, nauč se, synečku, hospodařit!“ 🤷‍♀️

Něco jsi vymastil? Fajn: kdo ne. Odčiň to! Sám přijdeš na to jak – neptej se jak malý dítě, nejsi jyřýk🤪. 😈

Další odpovědi
zjentek

Je to zbytečné, jde to i bez modlitby, třeba zase jinými skutky. Modlitba je jen konkrétní skutek 💁‍♂️🙏

da ny

Hříchy nezmizí, jen si je odpustíš, ulevíš si (možná).
Staneš se závislý na modlení.
Nebezpečí?!
Ošidíš sám sebe a můžeš vesele hřešit dál.
Přece se zase pomodlíš, aby ti bylo odpuštěno/aby sis odpustil,
nového hříchu se dopustil 😛
Zkrátka, omluvil své činy.

Roman71

Modlitba je dar a prostředek pro komunikaci s Bohem. Chcete odčinit své hříchy, litujte jich a přestaňte hřešit. Přijměte dar výkupného a vydejte se po správné cestě.. Čtěte Bibli, evangelia a dopisy apoštolů, tam se dozvíte hodně.

Filip84

Nebo ještě nějak úplně jinak: modlitba je, s největší pravděpodobností, vynález Israelitů.

Prostě a jednoduše, když v roce 823 ab urbe condita zbořili Římané Jerusalemský chrám Israelitů, no tak se dostali Israelité do neřešitelného stavu: neměli jak odčinit svý hříchy, protože neměli kde obětovat barana a holubicu. No a tak se dalo „pár moudrých hlav“ dohromady a napadl je nápad: budeš se modlit, prde! 😂👌

No a od nich to převzali křesťané, protože v tý době, zhruba, Pavel z Tarsu zakládal tu (jednu z ) prvotní církev.

Křesťanství je náboženství živýho evangelium, není to náboženství příkazů a zákazů, a knihy, jako judaismus, nebo islám. Ale středobodem křesťanskýho lithurgickýho života je lithurgie eucharistie: na tom „stole“, s tím „chlebem“, vínem a vodou, kněz „čaruje“, nekrvavou methodou opakuje to, co (údajně, mythologicky) proběhlo na Golgotě.

Eo ipso & stricto sensu: argumentum reductione ad absurdum si lze představit mešní lithurgii bez modlení se a její substantio by bylo zachováno. jestli, ovšem, alespoň tušíš, o čem to píšu, že? 😅😈