Rokio

Pokud řidič stojí na přechodě pro chodce, obejdu ho, čímž na chvíli opustím zebru, srazí mě auto, je to nehoda na zebře?

Bude se to počítat tak, že mě řidič srazil na přechodě pro chodce?

Odpovědi
aliendrone

Vážně nevím jak by na to bylo pohlíženo z právního hlediska, už jen proto, že řidič nemá na zebře co zastavovat. Každopádně typická záležitost, která udělá právníkům VELKOU radost a tobě bolest na nejcitlivějším místě (peněžence). ;) :D

Kazatel

Mimo zebru nemáš co dělat a pokud nemůžeš bezpečně přejít, nemaš vůbec vkročit do vozovky.

Drap

Pokud nejsi na zebře, tak je to sražení mimo zebru a nemáš tam co dělat.

Schluker

@aliendrone: na zebre se samozrejme zastavit smi. Pri zastaveni pred vjetim do krizovatky z vedlejsi je to uplne ok.