Lgee

Pokud někde vidíte/uvidíte například duhově zbarvené logo, obrázek, věc nebo text apod, představíte si pod tím LGBT?

Nebo samotné duhové zbarvení něčeho si ihned nespojujete s LGBT komunitou?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Je lumpárna, když si menšina zprivatizuje duhu.

Další odpovědi
led

Pre mňa dúha ostáva tým, čím bola v čase nášho zoznámenia: prírodným javom, zázrakom života.
Dúha je pre nás farebným symbolom života a smrti. Nedosiahnuteľným cieľom našich snov, veď kto sa môže pochváliť, že sa dotkol dúhy, tohto mosta spájajúceho? Dúha nemá pána, dúha žiari všetkým rovnako bez rozdielu

Ale dnes si niektorí ľudia, skupiny, hnutia uzurpujú vlastniť právo patriace všetkým: vidieť dúhu a radovať sa z jej farieb a určili ju za svoj symbol. Podobne sa stalo i v predchádzajúcu históriu ľudstva, keď symbol hviezdy a jej sfarbenia (5–6 cípa biela, červená, žltá) si privlastnili (alebo im bol určený) ako ich symbol života
Dnes si dúhu a jej farby života privlastnilo hnutie, ktoré chce podľa jeho vyjadrení vlastniť práva človeka podľa jeho predstáv bez ohľadu na svoju ľudskú prirodzenosť. V histórii ľudstva predchodcovia tohto dnes masového hnutia, prežívali svoj spôsob života skryto ako podhubie, než vyrazilo v roku 1977 pod vlajkou dúhy dobývať svet. V tomto ich umelo vytvorenom učení farby dúhovej vlajky symbolizujú nasledovné: červená život, oranžová zdravie, žltá slnečné svetlo, zelená prírodu, modrá vyrovnanosť/mier, fialová dušu/duchovno.
Dnes aj žiadajúcich legalizovanie svojho vlastného živočíšneho druhu bez ohľadu na realitu (som zvedavá, kedy sa niekto prehlási za dúhu a bude to chcieť legalizovať ako pohlavie.)

Nepripomína vám toto učenie čosi z histórie človeka, z nedávnej minulosti?

Disraeli

Bohužel jo. Ale taky už se skoro všude se*ou, takže pokud je tam někde „duha“, tak to taky většinou znamená, že je to ve spojení s lgbt. Už mám kvůli tomu averzi k duze a duhovým barvám.

Roman71

Nespojuji, pokud se nejedná o přímou propagaci tohoto hnutí.

zjentek

Ne ale asi dva roky mám vnitřní pnutí že duha je lesba.

da ny

NIC takového nevnímám, nevídám, nečekám, kder ho najdu., nespojuji si.
Nevadí mi ani, ani název Nadace Duhová energie 😉
Půjčit duhu si může, kdo chce, mne to nepobuřuje. Nedávám to do souvislosti s LGB.
V podstatě jsou mi jejich aktivity ukradené.
Ti lidé mi nepřekážejí, nevadí.
Ty, které znám, jsou šikovní, pracovití, odborníci (i lékaři), mají cit pro krásu i umění..
Vychovávají nebo se podílejí na výchově dětí. Neflákají se, pracují a odvádějí daně. 😉

Jak píše vždy led: "Nech brouka žít......!“
Připomenu důležité !pravidlo, pro život“: „PŘEJ A BUDE TI PŘÁNO. DEJ A BUDE TI DÁNO.“
Funguje skvěle.

aliendrone

Ne, ale v souvislosti s LGBT mi samovolně naskakují představy tvrdě pracujícího MG 42 – nejkrásnější (a mimořádně účinná) hračička. Známá též jako „Adolfova pila“. 🙂
https://youtu­.be/uhOrY88MGbM?t=84