Lgee

Pokud neexistuje světová vláda, tak jak je to s tímto?

Četl sem o mezinárodních soudech, a není nic co by je kontrolovalo, tudiž ať soud rozhodne jakkoliv tak je to závazné pro signatářské státy, přitom tento rozsudek soudu je protiprávní a není v souladu se smlovou o daném soudu, pokud není nic co by soud kontrolovalo tak může rozhodovat jakkoliv?

PS: to vím, ale pokud soud nejedná podle smlouvy, a není nic co by ho kontrolovalo?

Odpovědi
JežíšKristus

Soud se řídí zákony země, případně svým statutem. V případě Mezinárodního trestního soudu se jedná o Římský statut.

Svévolné rozhodování nenazýváme soudem, ale diktaturou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.