nyjono

Pokud mám čaj zalévat vodou o teplotě 90°C, jak přibližně dlouho mám čekat poté, když vypne rychlovarná konvice?

Nejlepší odpověď
aliendrone

https://www.ca­jovebedynky.cz/pri­prava-caje/jak-urcit-teplotu-vody-na-caj-i-bez-teplomeru/

Jestli ti jde o tolik o přesnost, kup si prostě teploměr. :)

Další odpovědi
Klaproth

Pokud je pro tebe teplota vody tak zásadní, kup si konvici s regulací a nemusíš na nic čekat.

Drap

U každé konvice bude doba chladnutí jiná.

da ny

Kupte si teploměr a čekejte :) , nebo
varnou konev, kde si nastavíte požadovanou teplotu.

marci1

Pokud budeš vařit v konvici 0,5 l vody, tak při otevřené konvici cca 1 minutu 40 vteřin. 🙂
http://osmikras­ka.blogspot.com/2008/11­/voda-na-aj.html

nyjono

marci1, super, díky moc moc. Vařím celý litr 🙂

nyjono

aliendrone, díky moc moc. Píšu přibližně, tak teploměr je zytečný, ale uváděná minuta a něco (viz odkaz) je super odpověď.

nyjono

Klaproth, tu konvici, jak jinak, mám.
Ale vypíná různě, v závislosti na obsahu vody. Takže regulaci dle teploty už nepoužívám.